fbpx

Ar dantų dygimas turi įtakos Jūsų kūdikio miegui?

Sigita Žilinskienė
2020-09-05

Miego filosofija

„Sleep Sense ™“ miego metodas buvo sukurtas remiantis tvirtu įsitikinimu, kad sveiki miego įpročiai padeda vaikams augti sveikiems. Gerai pailsėjęs vaikas yra smalsus, energingas, laimingas, žaismingas ir nori mokytis.

Skaityti toliau

Ar žinote istoriją apie Catherine O’Leary ir jos karvę?

Catherine „Cate” O’Leary buvo imigrantė iš Airijos, gyvenusi Čikagoje, Ilinojaus valstijoje, išgarsėjusi, kaip buvo teigiama, dėl savo karvės, kuri tvarte melžiama įspyrė į šalimais padėtą žibintą ir taip sukėlė didįjį Čikagos gaisrą 1871 metais.

Deja, vėliau, Čikagos laikraštis „Tribune“ pripažino, kad šią istoriją išgalvojo, tačiau tai nesutrukdė žmonėms kaltinti Catherine ir jos karvės dėl vienos didžiausių nelaimių JAV istorijoje.

Galvojate, ką tai turi bendro su dantų dygimu? O gi nieko, išskyrus tai, kad Catherine karvė ir dantų dygimas yra “atpirkimo ožiai”.

Dantų dygimas kaltas beveik dėl kiekvieno negalavimo, kai kalbama apie kūdikius. Kūdikis karščiuoja? Tikriausiai todėl, kad dygsta dantys. Kūdikis verkia labiau nei įprastai? Aš lažinuosi, kad kalti besikalantys dantys. Kūdikiui antra diena laisvesni viduriai? Aš girdėjau, kad viduriavimą gali sukelti dygstantys dantys.

Visi šie dalykai gali būti dėl dygstančių dantų, tai tiesa. Tačiau dauguma tėvų per greitai kaltina dantų dygimą, vos tik kūdikio įprastinis elgesys ar būsena nukrypsta nuo normos,  o tėvai pamato paburkusias dantenas. Ir tai ypač aktualu miego metu.

Mes, kaip tėvai, esame linkę daryti viską, kad mūsų kūdikiai patirtų kuo mažiau diskomforto, ir tai puiku. Natūrali reakcija, kai kūdikis pradeda verkti naktį, yra daryti viską, ką galime, kad jį nuramintume. Ir, galiausiai, kūdikiai nebesugeba miegoti be šios “pagalbos”.

Tarkime, kad Jūs savo kūdikį jau pora savaičių mokote miegoti savarankiškai, viskas klostosi puikiai, o tada, staiga, prasideda regresija. Kūdikis pabunda verkdamas du ar tris kartus per naktį. Natūralu, kad Jūs ieškosite priežasties, kodėl jis taip daro ir kodėl vėl grįžote ten pat, į blogas naktis. Ir, jei pamatote patinusias dantenas, tarsi lengviau atsidūstate radę greitą ir logišką paaiškinimą.

Žinoma, nėra sąžininga palikti kūdikį verkti, jei jam iš tikrųjų skauda, ​​tai ne tas pats, kaip verkti ieškant naktį mamos, kad ši pamaitintų ir taip padėtų užmigti. Todėl Jūs pasiduodate ir nusprendžiate, kad grįšite prie savarankiško miego mokymų iš karto, kai tik baigsis dantų dygimas. 

Prabėgus metams, kūdikis vis dar supamas ar duodamas žindukas kiekvieną kartą jam prabudus, kad užmigtų, nes… manote, kad dygsta dantys!

Taigi … reikia atsiminti kelis dalykus, prieš nutraukiant miego mokymo pamokas dėl dygstančių dantų.

Pirma, dantų skausmo simptomai trunka maždaug aštuonias dienas, todėl, jei dvi savaites keliatės naktimis, nes Jūsų vaikutis verkia, apsvarstykite, gal šis kėlimasis ir verkimas kyla dėl kitų negalavimų arba jis dar kartą įsitikino, kad verkdamas prisišauks sau brangiausią žmogų, kuris padės jam vėl užmigti. 

Antra, dantų dygimo simptomai nėra tokie skausmingi, kaip paprastai tėvai yra įsitikinę. Mes įsivaizduojame šį procesą kaip dantų “laužymą” ir „išsiveržimą“ per dantenas, ir mūsų vaizduotė sukuria tam tikrą skausmą, tačiau gamta šiuo atveju nėra tokia beširdė. Ilgas pasakojimas trumpai, – pasak daugelio ekspertų, dantų dygimas nesukelia didelio skausmo.

Todėl aš tikrai nesiūlau, kad Jūs visai nekreiptumėte dėmesio į besikalančius dantukus. Tiesiog atminkite, kad dygstantys dantys nėra tas piktadarys, dėl kurio dažniausiai kyla visos bėdos. Kūdikis, išgyvendamas dantų dygimo procesą, bus daug laimingesnis, jei nepertraukiamai išmiegos visą naktį.

Tas pats galioja ir jo tėvams.

Taigi, jei bandėte išmokyti savo kūdikį užmigti ir miegoti savarankiškai ir Jums nepavyko, nenusiminkite, aš esu tam, kad Jums padėčiau.