fbpx

Ką daryti, kai kūdikis nenori miegoti dienos metu/pietų miego?

Justina Klevinskaitė
2025-01-09

Miego filosofija

„Sleep Sense ™“ miego metodas buvo sukurtas remiantis tvirtu įsitikinimu, kad sveiki miego įpročiai padeda vaikams augti sveikiems. Gerai pailsėjęs vaikas yra smalsus, energingas, laimingas, žaismingas ir nori mokytis.

Skaityti toliau

Ar atrodo, kad išbandėte viską, bet Jūsų kūdikis nenori miegoti? Žinau, kad tai gali labai varginti. Šiame straipsnyje pasidalinsiu kodėl taip gali nutikti ir ką daryti, kai Jūsų kūdikis tiesiog nenori miegoti.

Kodėl Jūsų kūdikis nenori miegoti?

Tokie dalykai kaip liga, dantų dygimas, miego regresija ir kambario aplinka gali turėti įtakos Jūsų kūdikio gebėjimui snausti. Tačiau svarbiausias veiksnys, padedantis Jūsų kūdikiui gerai išsimiegoti, yra miego spaudimas. Kad Jūsų kūdikis užmigtų ir miegotų, jam reikia tinkamo – ne per didelio ir ne per mažo – miego spaudimo. 

Jei Jūsų kūdikio nuovargio rezervuaras yra perpildytas, padidėja adrenalino ir kortizolio kiekis, todėl kūdikis gali atsisakyti miego. Jei Jūsų kūdikio nuovargio rezervuaras nepakankamai užpildytas, jis gali sunkiai užmigti, o kai užmiega, gali trumpai snausti. Štai kodėl taip svarbu suprasti kūdikio prabudimo langus ir individualius signalus. 

Kur Jūsų kūdikis turėtų miegoti dieną?

Kūdikiui saugiausia miegoti lovelėje, lopšyje, kur yra tvirtas, lygus paviršius ir nėra laisvų antklodžių, žaislų. Geriausia aplinka miegui – vėsus, tamsus kambarys, kuriame yra balto triukšmo prietaisas. 

Kokia yra gera rutina prieš miegą?

Panašiai kaip kūdikiams geriausiai sekasi, kai prieš einant miegoti vakare jie turi nuspėjamą tvarką, taip ir daugumai kūdikių geriausiai sekasi miegoti, kai jie turi nuspėjamą veiklos seką prieš dienos miegą. Rutina kūdikiui padeda nurimti ir pasiruošti miegui. Jos neturi būti ilgos ar sudėtingos, daugumai kūdikių užtenka kelių minučių. Pateiksiu Jums keletą miego laiko rutinos pavyzdžių: sauskelnių pakeitimas, miegmaišio uždėjimas, lopšinė, balto triukšmo aparato įjungimas, šviesų išjungimas/užuolaidų užtraukimas, kūdikio perkėlimas į lovelę.

Ką daryti, jei Jūsų kūdikis nenori miegoti? Kaip paskatinti kūdikį miegoti?

Šie patarimai padės Jūsų kūdikiui miegoti:

  1. Išanalizuokite prabudimo langus – Atminkite, kad norime, jog Jūsų kūdikio nuovargio rezervuaras būtų pilnas, bet ne perpildytas. Tam yra du svarbūs komponentai. Pirmasis – rasti amžių atitinkantį miego grafiką, pagrįstą atsikėlimo langais. Antrasis – užtikrinti, kad kūdikis būtų aktyvus per šį laiką.
  2. Nustatykite įprastą miego rutiną – greiti ir nuoseklūs žingsniai prieš miegą gali būti labai naudingi. Tai signalizuoja vaiko smegenims, kad artėja miegas, ir padės organizmui nurimti, kad šis būtų pasiruošęs miegui. 
  3. Užtikrinkite, kad kūdikiui būtų patogu – Kūdikiai geriausiai miega, kai yra patogiai apsirengę miegui. Būtinai išrenkite juos iš bet kokių juos varžančių drabužių, nuimkite visus priedus (pvz., lankus, kepures ir čiulptukų segtukus) ir užvilkite jiems mėgiamą miegmaišį.
  4. Pasirūpinkite, kad kambaryje būtų kuo tamsiau – tamsus kambarys signalizuoja apie miegą ir padeda kūdikiui lengviau užmigti.
  5. Naudokite garso aparatą – Garso aparatai blokuoja triukšmą, kuris gali trukdyti kūdikiui užmigti ar išlikti užmigus. Kūdikiai, kurie miega nuolat girdėdami baltą triukšmą, paprastai lengviau ir greičiau užmiega bei ilgiau miega.
  6. Paguldykite kūdikį į lovelę budrų – leidžiant kūdikiui savarankiškai užmigti lovelėje, padidėja konsoliduoto ir atpalaiduojančio miego tikimybė.
  7. Įtraukite lankstumo po to, kai miegas taps nuoseklesnis – jei galvojate, kad taikant šiuos patarimus visada turėsite būti namuose, taip nėra. Kai kūdikio miegas bus pastovesnis, rekomenduoju taikyti 80/20 taisyklę 5 mėnesių ir vyresniems kūdikiams: 80 proc. laiko stengiamės, kad miegas vyktų namuose, „geriausioje“ aplinkoje, o 20 proc. laiko galime būti lankstūs ir miegoti ne namie. 

Jeigu kyla problemų su Jūsų mažylio dienos miegu, susisiekite su manimi dėl konsultacijos ar miego pokyčių programų.

Registruotis pažintinei konsultacijai ČIA.