„Sleep Sense ™“ miego metodas buvo sukurtas remiantis tvirtu įsitikinimu, kad sveiki miego įpročiai padeda vaikams augti sveikiems. Gerai pailsėjęs vaikas yra smalsus, energingas, laimingas, žaismingas ir nori mokytis.
Maitinimas naktį yra vienas iš labiausiai paplitusių vaikučio nuraminimo ir užmigdymo būdų. Tačiau ateina laikas, kai mamos supranta, jog naktinius maitinimus reikia baigti. Kaip tą padaryti kuo lengviau?
Labai svarbu leisti vaikučiui suvokti, kad maitinimas (buteliuku ar krūtimi) nėra pagalba užmigti ir tai atriboti net ir nuo pietų miegelių. Kai vaikutis tai supras, jis nebesies maisto su nusiraminimu ir užmigimu, todėl bus pasirengęs atsisakyti ir visų naktinių maitinimų.
Daugumai sveikų kūdikių, gaunančių reikiamą kalorijų kiekį dienos metu, nebereikia naktinių maitinimų sulaukus maždaug 6 mėnesių amžiaus (jei Jūsų šeimos gydytojas turi kitų rekomendacijų, būtinai laikykitės jų).
Svarbiausi žingsneliai, kurių turėtumėte laikytis, pradėdami atsisakyti naktinių maitinimų, yra:
1) stebėkite savo vaikutį;
2) išlaikykite kūdikio “asmeninį geriausią pasiekimą“;
3) negrįžkite atgal – netgi šiek tiek stumtelėkite į priekį, jei reikia.
Štai kaip tai padaryti:
1) Jūsų kūdikis turėtų sugebėti nuvesti Jus naktinio nujunkymo keliu. Kai jis pats sugebės nusiraminti ir užmigti savarankiškai, jam nebereikės valgyti, kad užmigtų. Jeigu šiuo metu Jūsų kūdikio nemaitinimo laikas nuo užmigimo naktiniam miegeliui yra tarkim 4 valandos, tai laikui bėgant bus 5, 6 ir net 10 val. Ir šis naujas laikas turi tapti Jūsų “minimum nemaitinimo laiku”.
2) Kai kūdikis pasiekia naują minimum nemaitinimo laiką, šis laikas tampa jo „asmeniniu geriausiu pasiekimu“ ir visi tolimesni naktiniai maitinimai turėtų prasidėti tik pasiekus šį minimum nemaitinimo laiką. To turėtumėte laikytis keletą naktų, savaitę ar šiek tiek ilgiau ir kūdikio nemaitinti anksčiau nei šis nustatytas laikas (asmeninis geriausias pasiekimas, kuris šiuo atveju yra 5 val. nuo užmigimo). Tai tęsti tol, kol bus pasiektas naujas Jūsų vaikučio asmeninis geriausias pasiekimas.
3) Tai taip pat reiškia, kad kūdikio nereikėtų maitinti anksčiau, nei nustatytas naujas maitinimo langas, net jei kūdikis atsibunda anksčiau. Tokie pabudimai turi būti traktuojami kaip naktiniai pabudimai be maitinimo ir tuo metu nereikia maitinti (tie, kas turite mano miego planus, atsiverskite juos, pasiskaitykite ir prisiminkite ką tiksliai daryti). Atminkite, kad Jūsų kūdikis jau parodė savo nuostabius miego įgūdžius IR gebėjimą ilgiau išmiegoti nereikalaujant maisto. O vieną ar dvi naktis grįžus prie maitinimo anksčiau, tai pradės klaidinti Jūsų mažylį ir trukdyti progresui.
Kelias, norint baigti naktinius maitinimus, ne visada būna sklandus. Visokių naktų bus, tačiau tai gan efektyvus būdas būti tikriems, kad Jūsų kūdikis yra pasirengęs atsisakyti visų naktinių maitinimų.
Būkite tikri, kad kūdikiai tikrai puikiai moka reikiamą kalorijų kiekį, kurių nebegaus su naktiniu maitinimu, įsisavinti dienos metu: ar daugiau išgers mišinuko, suvalgys daugiau kieto maisto, o gal patrauks keliais gurkšneliais daugiau iš mamos krūties.
Kai Jūsų kūdikis sugebės išmiegoti iki 5 val. ryto be maitinimo, patarimas būtų: visiškai atsisakyti maitinimo. Dauguma kūdikių, pabudusių pavalgyti po 5 val., negali tinkamai sugrįžti miegoti tomis ankstyvomis ryto valandomis ir pradeda skaidyti naktinį miegą (dažniau budintis), jiems sutrinka pietų miegelis. Geriausias būdas to išvengti, yra nutraukti naktinį maitinimą. O su tokiais rytiniais pabudimais elgtis kaip su bet kokiu kitu naktiniu pabudimu be maitinimo.
Toks naktinio maitinimo nutraukimo procesas greičiausiai turėtų užtrukti mažiau nei mėnesį. Jei pastebėsite, kad Jūsų kūdikis pats nerodo noro tai baigti, gali tekti ir pastūmėti link to. Tai gali reikšti, kad naktinį maitinimą turėsite pavėlinti pusvalandžiu ir taip kas 3-4 dienas, kol pamatysite tam tikrą pažangą.
Jei Jūs ir Jūsų šeimos gydytojas manote, kad Jūsų kūdikis yra visiškai pasirengęs atsisakyti maitinimo naktį (jis vyresnis nei 6 mėnesiai, gerai priauga svorio, neturi sveikatos problemų ir pan.), tai nutraukti maitinimą galima staiga, per vieną naktį ( angl. šis procesas vadinamas „cold turkey“). Jei nuspręsite, kad tai yra tas būdas, kuris tiktų Jums, tuomet vsi pabudimai iki ryto turi būti be maitinimo.
Jei manote, kad Jums patiems atsisakyti naktinio maitinimo nepavyks, o labai norėtumėte, susisiekite su manimi, ir aš Jums padėsiu!