fbpx

Miego svarba. Kaip padėti vaikams pasiruošti mokyklai/darželiui

Sigita Žilinskienė
2021-08-15

Miego filosofija

„Sleep Sense ™“ miego metodas buvo sukurtas remiantis tvirtu įsitikinimu, kad sveiki miego įpročiai padeda vaikams augti sveikiems. Gerai pailsėjęs vaikas yra smalsus, energingas, laimingas, žaismingas ir nori mokytis.

Skaityti toliau

Oho, vasara prašuoliavo taip greitai ir visos mamos supranta, kad ateina tas laikas! Taip, laikas ruoštis mokyklai ar darželiui. Ir be visų smagių rūpesčių, atsiranda ir dar vienas – kaip sukurti naują tvarką, kad jūsų šeimos diena būtų kuo sėkmingesnė. Kiek miego reikia Jūsų vaikui? Kodėl tai svarbu? Pakalbėkime apie tai!

Likus savaitei iki mokyklos ar darželio pradžios, pabandykite palaipsniui koreguoti vaiko miego laiką, kad jis pradėtų anksčiau eiti miegoti ir taip pat pradėtų atitinkamai anksčiau keltis rytais. Labai svarbu, kad liktumėte nuoseklūs ir išlaikytumėte kasdienę rutiną. Suformuokite aiškius lūkesčius, kad Jūsų vaikas žinotų, jog visi, ruošdamiesi mokyklai ar darželiui eis miegoti anksčiau. Ir, deja, taip pat reikės anksčiau keltis ryte.

Gerai išsimiegojęs vaikas turės pakankamai energijos išbūti dieną mokykloje ar nepervargti darželyje. Tyrimai rodo, kad tie, kurie nepakankamai miega naktimis, tris kartus dažniau peršąla. Vaikams grįžus į mokyklą ar darželį, jie susiduria su naujais mikrobais ir jiems reikia papildomo gero miego, kad jų organizmas būtų pailsėjęs ir pajėgus su jais susidurti, o jei reikia – ir pakovoti. Tikrai nesinori, kad vos tik pradėjęs eiti į mokyklą ar darželį vaikutis iš karto susirgtų, praleistų pamokas, kas galbūt ateityje turėtų įtakos ir bendram jo rezultatui. Tyrimai taip pat parodė, kad jei vaikas neišmiega jam reikalingų miego valandų, padidėja emocinių ir elgesio problemų rizika.

Rekomenduojamas miego kiekis:

Nuo 4 iki 12 mėnesių – nuo 12 iki 16 valandų,
Nuo 1 iki 2 metų – nuo 11 iki 14 valandų,
Nuo 3 iki 5 metų – nuo 10 iki 13 valandų,
Nuo 6 iki 12 metų – nuo 9 iki 12 valandų,
Nuo 13 iki 18 metų – nuo 8 iki 10 valandų.

Jei Jūsų vaikui sunku užmigti, pažiūrėkite ar jis nežiūri televizoriaus, nesinaudoja planšetiniu kompiuteriu ar telefonu prieš miegą. Idealu, jei šiais įrenginiais nesinaudotų bent vieną valandą prieš miegą. Namuose nebeturėtų būti labai šviesu: sukurkite prieblandą, kad pradėtų gamintis melatoninas ir taip būtų lengviau užmigti. Namų darbus geriausia atlikti iškart po mokyklos, o ne prieš miegą. Nustatykite tam tikrą vakarinę rutiną, kuri padėtų Jūsų šeimai nusiraminti ir atsipalaiduoti. Leiskite savo vaikui skaityti, klausytis ramesnės muzikos, atsipalaiduoti vonioje ar užsiimti kažkuo kitu, kas padėtų nusiraminti ir taip siųstų atitinkamus signalus smegenims, kad ateina miego metas.

Svarbu išlikti nuosekliems ir įsitikinti, kad Jūsų vaikas supranta miego svarbą. O nustačius tikslų dienos grafiką (ar bent jau vakaro grafiką), visiems bus lengviau jo laikytis kiekvieną dieną.

Jei manote, kad šie keli patarimai nepadės išspręsti turimų blogų miegelių, nes jau daug ką išbandėte ir Jums nepadėjo, vaikučio miegeliai nepagerėjo ir Jūs visi ryte pabundate pavargę, blogos nuotaikos – parašykite man laiškutį miegopasaka@gmail.com arba registruokitės pažintiniam 15 min. skambučiui ir pasikalbėkime apie tai, kokią situaciją Jūs turite ir kaip galėčiau Jums padėti ją išspręsti individualiai. Patogų laiką pažintiniam skambučiui galite pasirinkti čia: https://calendly.com/miegopasaka/15min