fbpx

Tobulas mažylio kambarys

Sigita Žilinskienė
2021-01-16

Miego filosofija

„Sleep Sense ™“ miego metodas buvo sukurtas remiantis tvirtu įsitikinimu, kad sveiki miego įpročiai padeda vaikams augti sveikiems. Gerai pailsėjęs vaikas yra smalsus, energingas, laimingas, žaismingas ir nori mokytis.

Skaityti toliau

Kai pastojote, kiek laiko praėjo, kol pradėjote įsivaizduoti, kaip atrodys Jūsų mažylio kambarys?

Jei aš būčiau žinojusi tai, ką dabar žinau, būčiau skyrusi savo laiką domėjimuisi apie lovytės čiužinį ir miegmaišį, o ne kokios spalvos turėtų būti sienos, užuolaidėlės, apsaugėlės ar muzikinė karuselė. 

Kai kalbame apie mažylio kambarį, svarbiausi yra keturi žodžiai: tamsus, vėsus, patogus ir nuobodus.

Žinau, kaip norisi savo mažyliui duoti tai, kas mieliausia ir gražiausia. Kaip norisi sukurti jaukią vietą miegui, kurioje gros muzikinė karuselė, bus pilna minkštų žaisliukų, jaukių užuolaidėlių, apsaugėlių su gražiausiais piešinėliais. Galų gale, argi kūdikis nenorėtų būti apsuptas nuostabios pasakos, kol jis panirs į savo miegelį?

Deja, greičiausiai NE.

Ar kūdikiui tai turėtų patikti? Teoriškai taip, tačiau tai nesukurs gero miego. Tai tas pats, jei mes, norėdami miegoti, į lovą nusineštume planšetinį kompiuterį ar telefoną. Tai stimuliuoja, o stimuliaciją ir miegą geriau laikyti kuo toliau vienas nuo kito.

Taigi, kaip turėtų atrodyti tobulas mažylio kambarys?

Jame turi būti tamsu. Užuolaidos ar žaliuzės, nepraleidžiančios saulės šviesos, yra daug geresnė investicija nei spalvingas piešinys ant sienos. Aš esu už vaikučio miegelį savoje lovytėje visą laiką: ir naktį, ir per pietų miegelius. Jūs pastebėsite, kad per pietų miegelius bus mažiau blaškymosi, niurnėjimo ar verkimo, jei į kambarį nepateks šviesa.

Jame turi būti vėsu. Kai pasakai vėsu, mes išgirstame: šalta. Tačiau tyrimai rodo, kad kūdikiai geriausiai miega kambaryje, kuriame yra 18-22°C šilumos. Žinoma, tam reikia tinkamos aprangos ir šilto, patogaus miegmaišio, tačiau tai padės kūdikiui žymiai geriau išsimiegoti, negu miegant šiltoje patalpoje ir be miegmaišio. Naujagimius reikėtų vystyti iki kažkur 12 sav. arba iki to laiko, kai pastebite pirmuosius bandymus vartytis.

Turi būti patogu. Kūdikiai miega beveik pusę dienos, todėl puikus čiužinys yra gera investicija. Laiką, kurį praleistumėte ieškodami žaisliukų, karuselių ir apsaugėlių lovytei, geriau skirkite gero čiužinio paieškai. 

Jame turi būti nuobodu. Muzika ir švelni šviesa, „Disney“ personažų paveikslėliai, besisukančios spalvos ar mažos žuvelės – atrodo, kad visa tai turėtų raminti kūdikį. Deja, veikia priešingai. Šie standartiniai kūdikių daiktai atitraukia dėmesį ir užveda. Tuščios sienos, lovytė ir paprastas vystymo staliukas būtų geriausias Jūsų pasirinkimas, kai kalbama apie kūdikio miegamąjį.

Žinau, kad šie patarimai nelabai patiks daugumai tėvelių, kurie svajoja sukurti nuostabų rojaus kampelį savo mažyliui. Tačiau atminkite, kad šis kambarys atliks labai svarbią reikšmę kasdieniame Jūsų kūdikio gyvenime. Jis turėtų būti tylus ir atpalaiduojantis, kad Jūsų mažylis galėtų kuo geriau išsimiegoti, nes miegelis labai reikalingas jo augančiam organizmui.

Jūs turėsite dar daug galimybių papuošti savo vaikučių kambarius, kai jie bus paaugliai.