„Sleep Sense ™“ miego metodas buvo sukurtas remiantis tvirtu įsitikinimu, kad sveiki miego įpročiai padeda vaikams augti sveikiems. Gerai pailsėjęs vaikas yra smalsus, energingas, laimingas, žaismingas ir nori mokytis.
Gana dažnai tėveliai, auginantys mažylius, pradeda labai jautriai reaguoti į bet kokį, patį mažiausią triukšmą. Ir tai suprantama, ypač jei vaikutis labai jautriai miega, o užmigdyti jam skiriama labai daug laiko.
Triukšmo išvengti sunku: jei Jūsų vaikai dalijasi kambariu ir eina miegoti skirtingu laiku, jei laikote šunį, kuris loja pro šalį praeinant kaimynui, arba jei Jūsų partneris garsiai miega – tokiais atvejais balto triukšmo naudojimas gali būti netgi labai geras pasirinkimas. Jis padeda prislopinti išorinį triukšmą, kuris pabudina kurį nors Jūsų šeimos narį.
Baltas triukšmas naudojamas norint greičiau užmigti ir ilgiau miegoti. Jis užmaskuoja išorinį triukšmą, kuris kai kuriems žmonėms gali trukdyti gerai išsimiegoti. Kai kurie balto triukšmo aparatai imituoja gimdos garsą, kuris gali būti labai naudingas naujagimiams. Baltas triukšmas blokuoja lauko triukšmą, kuris gali pažadinti būnant pirmoje ar net antroje miego stadijoje.
Baltasis triukšmas gali būti statiško televizoriaus veikimo garsas, ventiliatoriaus ar kondicionieriaus garsai. Tai nuobodus, vienodas garsas, kuris kai kuriuos žmones gali erzinti ir geriau kai yra naudojamas trumpesnį laiką nei paliekamas ilgam. Tyrimai rodo, kad ilgalaikis, per garsus baltojo triukšmo naudojimas gali pakenkti smegenų sinapsėms. Todėl naudoti jį reikėtų protingai.
Daugelis žmonių nežino, kad yra daugiau garsų, ne tik baltas triukšmas. Nuoširdžiai sakant, tikras baltas triukšmas aparatuose naudojamas retai, dažniau galima sutikti rausvą ar rudą triukšmą, kartais mėlyną triukšmą. Taigi pakalbėkime apie kitas triukšmo „spalvas“.
Rožinis triukšmas yra panašus į baltą triukšmą, tačiau jis pabrėžia žemesnius tonus. Jis skamba daug švelniau ir mažiau girdimas šiurkštumas, turi aukštų ir žemų dažnių derinį. Rožinio triukšmo pavyzdžiai yra ventiliatoriai, tolygus lietaus šniokštimas ar širdies plakimo garsas. Teigiama, kad rožinis triukšmas padeda prisiminti ir apdoroti atsiminimus bei gali ilginti miego laiką. Rožinis triukšmas gali veikti geriau nei baltas.
Rudas triukšmas turės dar daugiau žemesnių tonų nei rausvas. Pagalvokite apie rudą triukšmą kaip gilesnę rožinio triukšmo versiją, turinčią dar daugiau žemųjų dažnių tonų ir žemo dažnio koncentruotą energiją. Rudojo triukšmo pavyzdžiai yra negarsus riaumojimas, krioklių ir griaustinio garsai. Kai kuriems šie garsai gali labai patikti ir tikti miegui.
Mėlynasis triukšmas turi energiją, kuri daugiausia koncentruojasi aukšto dažnio pabaigoje, su labai nedaug giliųjų tonų, kad jį subalansuotų. Kaip pavyzdys galėtų būti susisukusios vandens žarnos šnypštimas. Jei nesate jautrus aukšto dažnio garsams, mėlynas triukšmas puikiai padeda užmaskuoti išorinius garsus. Tačiau jis tinka tikrai ne visiems.
Norint pagerinti miego kokybę, garso aparato, skleidžiančio tam tikrą triukšmą naudojimas gali būti labai naudingas. Tačiau jei Jūs ar Jūsų vaikai miegate giliai ir nesate jautrūs pašaliniams garsams ar aplink nėra jokių garsų, kurie prikeltų, tuomet tikrai nereikia jo naudoti, jis Jums nereikalingas.
Jei nuspręsite naudoti garso aparatą, turite laikytis tam tikrų rekomendacijų, kad nebūtų padaryta žala Jums ar Jūsų vaikui. Įsitikinkite, kad skleidžiamo garso garsumas nėra didesnis nei 50 decibelų. Skleidžiamo garso neturėtų būti nepatogu klausytis. Garso aparatą laikykite šiek tiek daugiau nei 2 metrų atstumu nuo lovos. Jį taip pat galite pastatyti ant grindų tarpduryje, ar net už miegamojo ar vaiko kambario durų.
O jei baltas, rožinis ar kitos spalvos triukšmas nepadeda, ir Jūsų vaikutis vis tiek daug kartų prabunda nakties metu, parašykite man ar rezervuokite pažintinį skambutį (https://calendly.com/miegopasaka/15min) ir pakalbėsime, kaip galima būtų Jums padėti.