fbpx

Miego filosofija

Apie „Sleep Sense ™“ miego metodą

„Sleep Sense ™“ miego metodas buvo sukurtas remiantis tvirtu įsitikinimu, kad sveiki miego įpročiai padeda vaikams augti sveikiems. Gerai pailsėjęs vaikas yra smalsus, energingas, laimingas, žaismingas ir nori mokytis.

Šio metodo, kurį taikiau ir savo sūnui, aš mokiausi pas pačią programos įkūrėją Dana Obleman, kuri sukūrė jį 2003 metais ir padėjo dešimtims tūkstančių mamų ir tėčių, išspręsti jų vaikų miego problemas.

Kai tėvai man patiki savo vaiko miego problemas, tai didžiausias pasitikėjimas, kurį galima gauti, todėl spręsdama jas, jaučiu ypatingą atsakomybę tiek prieš patį vaiką, tiek prieš tėvus.

Kas tai per metodas?

  1. Švietimas. Pateikiama išsami informacija apie tai, kodėl miegas yra toks svarbus vaiko gerovei. Tai suteikia tėvams motyvacijos, reikalingos norint pakeisti vaiko miego įpročius.
  2. Plano sudarymas. Sudaromas lengvai įgyvendinamas individualus planas konkrečiam vaikui. Su tėvų pagalba atrandama tai, kas tinka būtent jų vaikui ir žingsnis po žingsnio sudaromas planas, kurį įgyvendinti tikrai nėra sudėtinga.
  3. Lūkesčiai. Parodoma, kaip įvertinti sėkmę. Ne, vaikas nemiegos neprabusdamas 12 valandų pirmąją naktį – nors taip nutinka! Tėvai supažindinami, ko gali tikėtis pakeliui ir kaip tai spręsti.

Taikant „Sleep Sense ™“ miego metodą daug dėmesio skiriama skirtingiems auklėjimo stiliams, kurie pritaikomi konkrečiai Jūsų šeimai, kad būtų patogu ir malonu su juo dirbti ir, kad jis suveiktų Jūsų vaikui.

Verkimas…

Kadangi dauguma tėvų, ypač mamos, yra itin jautrūs kūdikių, vaikų verkimui, dažnai ir pagrįstai iškyla klausimas, ar ši programa susijusi su „išsiverkimu“.

Verkimas, tai Jūsų vaiko protestas dėl vykstančių pokyčių, ir tikėtina, kad keičiant jo miego įpročius, tai sukels protestą. Štai todėl aš visada sakau tėvams, kad taikant šią miego programą, greičiausiai Jūs pamatysite šiokį tokį protestą iš savo vaiko.

Tačiau būkite tikri, kad aš niekada neprašysiu Jūsų palikti savo vaiko, kad jis verktų vienas, taip pat neprašysiu Jūsų nepaisyti jo pagalbos šauksmų, būti šaltiems ir nejautriems ar elgtis nerūpestingai su savo vaiko emocijomis. Galų gale, Jūs geriausiai žinote savo vaiką, ir mano tikslas nėra bandyti pakeisti Jūsų santykius su juo. Mano tikslas visada yra padėti pagerinti tėvų ryšį su savo vaiku, parodant jam, kad tam tikrų taisyklių, procesų įvedimas į jų kasdieninį gyvenimą, gali iš esmės pakeisti mažamečio miego įpročius, kurie suformuos gero miego praktiką ne tik vaikui, bet grąžins ramias naktis ir jų tėvams.

Pagrindinė priežastis, kodėl mano taikoma „Sleep Sense ™“ miego programa tokia veiksminga yra ta, kad leidžia sukurti planą Jums tokį, kuriame jausitės patogiai, kadangi tik Jūs geriausiai pažįstate ir jaučiate savo vaiką. O papildoma individuali 2 ar 3 savaičių mano pagalba plano įgyvendinimui, leidžia užtikrinti tai, jog Jūs nepasiduosite po pirmųjų naktų ir pasieksite savo užsibrėžtus lūkesčius.

Kuo „Sleep Sense ™“ metodas skiriasi nuo kitų miego programų, skirtų vaikams ir kūdikiams?

„Sleep Sense “ metodas leidžia išlaikyti pusiausvyrą tarp Jūsų kūdikio miego poreikio ir poreikio jaustis saugiai ir patogiai. Jis leidžia tėvams pasirinkti vieną iš dviejų skirtingų strategijų, priklausomai nuo to, kuri jų mažyliui labiau tinka. Mokymų metu, kol mažylis mokosi įgūdžių užmigti savarankiškai, tėvai raginami tiek paguosti ir nuraminti savo vaikutį, kiek jiems atrodo reikalinga.

 

Kodėl „Sleep Sense ™“ metodas toks efektyvus?

Kūdikiai gali išmiegoti visą naktį ir yra daug laimingesni ir sveikesni, kai miega tiek, kiek jiems reikia. (Kaip ir kiti šeimos nariai!) Ir nors dauguma tradicinių metodų, skirtų išmokyti šių gyvybiškai svarbių miego įgūdžių, gali būti veiksmingi, „Sleep Sense “ metodas išdidžiai švenčia 98 % sėkmės rodiklį. Tėvams daug lengviau jo laikytis, nei tradicinio “cry it out“ metodo. Mums, tėvams, be abejo yra nemalonu klausytis savo kūdikio verkimo, todėl „Sleep Sense “ metodas leidžia tėvams likti kambaryje su savo mažyliu, paguosti ir nuraminti jį viso proceso metu ir palaipsniui išeiti iš kambario, kai kūdikis mokosi užmigti savarankiškai. Kai tėvai būna kartu ir jaučiasi įsitraukę į kūdikio miego įgūdžių lavinimo procesą, jie labiau linkę laikytis plano, todėl sėkmės rodikliai yra daug didesni!

 

Ar netoliese yra sertifikuotų „Sleep Sense ™“ konsultantų?

Šiuo metu yra daugiau nei 300 sertifikuotų „Sleep Sense “ konsultantų, padedančių šeimoms išsimiegoti, ir jie yra įsikūrę daugiau nei 50 šalių visame pasaulyje! Todėl jei AŠ nebūsiu tas žmogus, kuriam norėsis patikėti išspręsti savo šeimos miego problemas, Jums galės padėti kitas „Sleep Sense “ konsultantas, tereikia pasirinkti. Todėl, kad ir kokia būtų Jūsų geografinė padėtis, užtenka tik kelių pelės spustelėjimų, kad gautumėte reikiamą pagalbą sprendžiant mažylio miego problemas. Visi sertifikuoti „Sleep Sense “ konsultantai praėjo išsamią mokymo programą kartu su programos kūrėja Dana Obleman ir yra Sleep Sense konsultantų tinklo nariai. Tai reiškia, kad daugiau nei 300 konsultantų dalijasi savo patirtimi, žiniomis ir atvejais vieni su kitais. Todėl gausite žinias ne tik iš vieno eksperto, bet ir iš visos komandos! Tikrai nėra patikimesnio varianto, kaip išmokyti savo mažylį išmiegoti visą naktį!

Sėkmės istorijos

Lukrecija, Ąžuolo (12 mėn.) mama

2024-05-30

Labai rekomenduoju kreiptis į Sigitą, kad pagerintumėte savo vaikučio miegą. Mes padarėme tik vieną klaidą – nesikreipėme anksčiau. Neslėpsiu, kad buvome nusiteikę gana skeptiškai, ypač vyras. Galvojome, kad su mūsų užsispyrusiu vaiku tikrai nepavyks tokie pokyčiai. Prireikė daug laiko, kol galiausiai tam pasiryžome. Klausiau Sigitos seminarą, skaičiau sėkmės istorijas, bet vis galvojau, kad miegas pagerės pats, deja... Net ir nusipirkusi planą, perskaičiau visus atsiliepimus, kad nusiraminčiau. Tad galbūt ir mūsų atsiliepimas padės kažkam žengti šį žingsnį geresnio miegelio link. Kadangi mūsų vaikas susirgo, mokymai nusitęsė, bet baimė, kuri pasireiškė pradėjus bendrauti su Sigita, virto noru kuo greičiau pradėti šią kelionę. Pradžia buvo emociškai sunki, nes nežinojome, kas mūsų laukia. Tačiau mūsų vaikutis labai mus nustebino – jau pirmą naktį reikėjo minimalios pagalbos prabudus vėl užmigti. Labai svarbu būti tvirta komanda su antra puse, palaikyti vienas kitą ir nuraminti. Be abejo, be Sigitos to nebūtume padarę, nes jos ramybė, pagalba ir padrąsinimai suteikė mums drąsos. Mūsų gyvenimas pasikeitė – dabar turime laisvus vakarus sau, pagaliau išsimiegame (miegodavome visi vienoje lovoje, tad tekdavo taikytis prie vaiko), nebeskauda nugarų nuo supimo ant kamuolio, nes pietų miegeliui užmigdavo tik taip, o ir vaikučio apetitas pagerėjo, nors ir taip juo nesiskundėme. Labai skatinu visus abejojančius tam pasiryžti, nes neabejoju, kad kaip ir mes gailėsitės, jog nesikreipėte pagalbos anksčiau.