fbpx

Ar galima išmokyti savarankiško miegelio miegant kartu su vaiku?

Sigita Žilinskienė
2021-05-22

Miego filosofija

„Sleep Sense ™“ miego metodas buvo sukurtas remiantis tvirtu įsitikinimu, kad sveiki miego įpročiai padeda vaikams augti sveikiems. Gerai pailsėjęs vaikas yra smalsus, energingas, laimingas, žaismingas ir nori mokytis.

Skaityti toliau

Ne, negalima.

Atsiprašau už tiesmukiškumą, bet tai atsakymas tiems iš Jūsų, kurie paprasčiausiai norėjote išgirsti atsakymą „galima arba ne“, nesileidžiant į smulkias detales. Kitiems duosiu išsamų paaiškinimą.

Kodėl aš teigiu, kad miego treniruotės ir miegojimas bendroje lovoje su savo vaikučiu yra nesuderinami dalykai?

Tik pradėjusi bendrauti su nauju klientu, kuris miega bendroje lovoje su savo vaikučiu, jį priskiriu vienai iš šių dviejų grupių:

  1. Į klientą, norintį perkelti savo vaikutį į jo pačio lovą;
  2. Į klientą, norintį miegoti su vaikučiu bendroje lovoje ir pageidaujantį, kad vaikutis kuo geriau išsimiegotų;

Į tėvus, kurie pageidauja perkelti savo mažylį į vaikišką lovą, visada žiūriu individualiai, atsižvelgdama į Jų kūdikio asmenybę, temperamentą ir jau nusistovėjusius miego įpročius.

Kalbant apie tėvus iš antrosios grupės, mano požiūris toks: “Lauksiu Jūsų skambučio ir mielai padėsiu tada, kai jau būsite pasiruošę perkelti savo mažylį į jo asmeninę lovą”.

Ir tai ne todėl, kad nesugebėčiau ar bijau. Priežastis ta, kad dirbant su antros grupės šeimomis nelabai įmanoma išspręsti jų vaikučio miego problemą.

Miegodamas vienoje lovoje su mama, kūdikis paprastai bet kada gali pareikalauti krūties ir ją gauti, ir tai visada būna viena pagrindinių kūdikio blogo miego ydų. Pripratęs prie krūties kūdikis, prabudęs naktį instinktyviai jos ieško, ir tai nebūtinai vyksta dėl alkio. Tiesiog taip užmigti jam yra lengviau.

Panašiai elgiamės ir mes, suaugusieji (žinoma, naudojame ne tą patį, ką naudoja kūdikis, nes priešingu atveju Jūsų vyras savaitei būtų ištremtas miegoti į kitą kambarį :)). Mes įprantame atlikti tam tikrus veiksmus, kuriuos naudojame miegodami. Jie paprastai būna labai trumpi ir paprasti, pavyzdžiui: vertimasis ant nugaros, vandens atsigėrimas, pagalvės apsukimas ar įsimuturiavimas į antklodę. Tačiau tai ir yra miego įgūdžiai, atitinkantys maitinimą krūtimi.

Taigi, jei norite, kad Jūsų kūdikis išmiegotų visą naktį, privalote nutraukti ryšį tarp maitinimo krūtimi ir kūdikio užmigimo. Turite kūdikį išmokinti naujų įgūdžių, kuriuose nebus Jūsų įsikišimo. Tai nebus lengva, jei mėgstamiausias užmigimo būdas (krūtis) bus ranka pasiekiamas.

Ir pabaigai. „Facebook“ ir kituose socialiniuose tinkluose ne kartą teko skaityti: „Jie išeis iš Jūsų kambario, kai bus pasiruošę, neskubinkite jų! Šis laikas yra toks trumpas! Niekas nemiega tėvų lovoje iki 18-os metų! “

Vėlgi, jei esate patenkinti esama padėtimi, tada nereikia, kad aš pakeisčiau Jūsų požiūrį ir padėčiau Jums pakeisti miegojimo įpročius. Bet norėčiau pabrėžti, kad mačiau šeimų su vaikais iki aštuonerių (!) metų, kurie vis dar miega tėvų lovose. Nesitikėkite, kad Jūsų mažylis vieną vakarą baigęs valytis dantis pasakys: „Viskas, manau, kad nuo šio vakaro miegosiu atskirai.“

Miego įpročiai sunkiai miršta, ypač kalbant apie vaikus. Todėl diena, kai vaikas pradės miegoti savo lovoje, savo kambaryje, tikriausiai bus ta diena, kuomet būtent Jūs pasakysite, kad tam atėjo laikas.

Gera žinia ta, kad kai Jūsų vaikas miegos savo lovoje ir išmoks savarankiško miego įgūdžių, jis miegos daug geriau, ramiau ir ilgiau nei Jūsų lovoje. Taigi Jums ir Jūsų partneriui tai reikš, kad visa šeima bus pailsėjusi tiek psichologiškai, tiek fiziškai, ir rytą pradėsite visai kitaip!

Jei jums reikia patarimų ir (ar) pagalbos, kaip tai padaryti, nedvejodami kreipkitės į mane: miegopasaka@gmail.com arba registruokitės nemokamam susipažinimo skambučiui čia: https://calendly.com/miegopasaka/15min