fbpx

Ar mano kūdikis naktį keliasi dėl alkio?

Sigita Žilinskienė
2022-05-06

Miego filosofija

„Sleep Sense ™“ miego metodas buvo sukurtas remiantis tvirtu įsitikinimu, kad sveiki miego įpročiai padeda vaikams augti sveikiems. Gerai pailsėjęs vaikas yra smalsus, energingas, laimingas, žaismingas ir nori mokytis.

Skaityti toliau

Mes, mamos, esame pasiruošę padaryti viską, kad mūsų kūdikis būtų sotus. Tačiau kaip pasakys visi, kurie jau užaugino vaikus – vaikai yra gudrūs. Jie neįsivaizduojamai protingi ir jie ras būdų, kaip gauti tai, ko nori, ir tada tuos būdus nepaliaujamai kartos.

Akivaizdu, kad tai ne mažylių kaltė – vaikus veda instinktai. Jie žino, kas jiems patinka, o kūdikystėje jiems LABAI patinka mama.

Mamos kūdikiui niekada nebus gana.

Kūdikiai turi vieną ypatingai gerai išvystytą bendravimo būdą – verkimą, tad jei mamos nėra šalia ir mažyliui tai nepatinka – jis pradeda verkti iš visų plaučių.

Tačiau akivaizdu, kad kūdikiai verkia ne tik todėl, kad nori mamos. Jie verkia dėl to, kad jiems nepatogu, arba dėl to, kad sauskelnės šlapios, arba dėl to, kad jiems per karšta arba per šalta, ir taip pat verkia, kai yra alkani.

Taigi, kai kūdikis pabunda vidury nakties ir pradeda verkti, sunku nustatyti, ar jis iš tikrųjų alkanas, ar verkia dėl to, kad tiesiog nori pamatyti savo mamą.

Aš nenoriu pasakyti, kad neturėtumėte reaguoti į kūdikio verksmą. Jūs geriau nei bet kas kitas pažįstate savo kūdikį ir greičiausiai galite pasakyti kas jam nutiko, sprendžiant pagal decibelų lygį, intensyvumą, toną ir trukmę. Tačiau jei Jūsų kūdikis atsibunda septynis ar aštuonis kartus per naktį ir primygtinai reikalauja, kad ateitumėte, pasuptumėte ir taip vėl jį užmigdytumėte, tai gali turėti rimtos įtakos visų šeimos narių miegui, įskaitant ir patį kūdikį.

Daugelis kūdikių, norėdami užmigti, išvysto priklausomybę žindymui, siūbavimui, čiulptukui ir pan., ir tai nėra toks dalykas, kurį jie galėtų pakeisti per 15 ar 20 minučių. Norint išspręsti šią problemą reikia įdėti nemažai darbo, tačiau apie miego mokymus pakalbėsime truputį vėliau.

Pirmiausia, štai keletas dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti ir sau atsakyti, bandant išsiaiškinti šį labai svarbų tėvams klausimą – ar mano kūdikis naktį keliasi dėl alkio?

 

AR JŪSŲ KŪDIKIUI JAU YRA ŠEŠI MĖNESIAI?

Iki maždaug šešių mėnesių kūdikiams paprastai reikia bent vieno naktinio maitinimo. Jų pilvukai yra maži, jie dar nepradėjo valgyti kieto maisto, o mišiniai ir motinos pienas virškinami gana greitai. Todėl yra didelė tikimybė, kad naktį mažylis išalks.

Akivaizdu, kad tai galioja ne visiems kūdikiams. Kai kurie kūdikiai nuo pat mažens miega visą naktį nemaitinami, o po to atsiima ir daugiau pavalgo dieną. Tačiau paprastai galima tikėtis, kad naktį visgi reikės maitinti iki kol kūdikis sulauks maždaug šešių mėnesių.

 

AR KŪDIKIS PAKANKAMAI VALGO DIENOS METU?

Kai kūdikis pradeda išmiegoti be maitinimo visą naktį, turite įsitikinti, kad dienos metu jis gauna reikiamą kalorijų kiekį. Geriausias būdas yra pridėti vieną papildomą maitinimą dienos metu, arba į kiekvieną buteliuką įpilti papildomai 30-50 ml mamos pieno/mišinuko. Tai taip pat puikus laikas pagalvoti apie primaitinimo kietu maistu pradžią. Gera naujiena yra tai, kad per naktį ar dvi kūdikio kūnas prisitaiko, kad pradėtų suvartoti papildomas kalorijas dienos metu, jeigu naktį jų nebegauna.

Dar vienas greitas, bet SVARBUS priminimas. Prieš bandydami keisti kūdikio maitinimo tvarkaraštį, pasitarkite su savo pediatru. Naktinis miegas yra nuostabus, bet kalorijos yra būtinos. Jei Jūsų mažylis yra per mažo svorio arba neauga taip greitai, kaip turėtų augti, tai visgi gali būti netinkamas metas atpratinti nuo naktinio maitinimo. Todėl pirma pasikalbėkite su savo gydytoju.

 

AR KŪDIKIS GREITAI UŽMIEGA MAITINIMO METU?

Esu tikra, kad žinote šį scenarijų. Kūdikis pradeda verkti praėjus 45 minutėms po to, kai jį paguldote, Jūs įeinate ir pasiūlote pienuko, kurį jis ima noriai gerti, tačiau išgeria vos kelis gurkšnius ir vėl užmiega.

Jei tai kartojasi dažnai, tai ženklas, kad mažylis maitinasi dėl nusiraminimo, o ne dėl alkio. Kūdikiai, kurie yra tikrai alkani, paprastai valgo kol pasisotina, o tie, kurie maitinasi dėl nusiraminimo, yra linkę gana greitai užsnūsti, gavę tai, ko ieško.

 

AR SOČIAI PAMAITINTAS KŪDIKIS IŠMIEGA KELIAS VALANDAS?

Naktį sočiai pamaitintas kūdikis turėtų miegoti maždaug 3–4 valandas. Vidutinis 6 mėnesių kūdikių miego ciklas svyruoja nuo 45 minučių iki 1 valandos, taigi, jei jis prabunda maždaug tiek laiko po maitinimo, tikėtina, kad mažylis priklausomas nuo Jūsų maitinimo ir raminimo veiksmų arba maitinimo rutinos, kurią atliekate migdydami.

 

AR KŪDIKIS VĖL UŽMIEGA NEPAMAITINTAS?

Sunku užmigti, kai esi alkanas, kad ir kokio amžiaus būtum. Mūsų smegenys alkį laiko prioritetu ir išlieka budrios tol, kol poreikis bus patenkintas arba tol, kol pakankamai pavargsite, kad miego poreikis viršytų poreikį valgyti.

Taigi, jei Jūsų kūdikis tikrai alkanas, jis greičiausiai labai lengvai neužmigs, kol nebus pamaitintas. Jei mažylis užsnūsta po penkių ar dešimties minučių verkimo, tai yra gana patikimas ženklas, kad jis tiesiog ieškojo pagalbos užmigti, o ne iš tikrųjų buvo alkanas ir reikalavo maitinimo.

 

AR KŪDIKIS UŽMIEGA SAVARANKIŠKAI?

Visos lygties esmė yra čia. Ar Jūsų kūdikis gali užmigti pats?

Jei galite nemiegantį kūdikį paguldyti į lovelę, išeiti iš kambario ir kūdikiui pavyksta užmigti be jokios Jūsų pagalbos, be čiulptuko ar bet kokio kito įsikišimo, tada daug labiau tikėtina, kad naktiniai verksmai reiškia, jog kūdikiui tikrai reikia maitinimo.

Akivaizdu, kad sudėtinga nustatyti, ar Jūsų kūdikis naktį alkanas. Kalorijos yra gyvybiškai svarbios, bet taip pat miegas, todėl mes paprastai sudvejojame bandydami subalansuoti šių dviejų svarbą. Šiuo “įtemptu lynu” vaikščioti yra žymiai lengviau, kai išmokote savo kūdikį įgūdžių, kurių jam reikia, kad užmigtų pats. Kai nutrūksta įprotis užmigti bevalgant, galite jaustis daug užtikrinčiau, kad kūdikio naktiniai prašymai pamaitinti yra iš būtinybės, o ne tik būdas praleisti keletą papildomų minučių su mama.

 

Ir, kaip visada, jei ieškote pagalbos mokydami savo mažylį šių būtinų miego įgūdžių, aš galiu Jums padėti.

 


Jei Jūsų naujagimiui, kūdikiui ar mažyliui sunku užmigti ir ramiai miegoti visą naktį, galiu Jums padėti pakeisti šias blogas naktis ir pajausti vėl, kas yra geras poilsis. Registruokitės nemokamam pažintiniam skambučiui ar konsultacijoms ir pradėkite savo miego pokyčius jau dabar!