fbpx

Miego mokymai ir darželis. Įveikiama užduotis?

Sigita Žilinskienė
2023-08-03

Miego filosofija

„Sleep Sense ™“ miego metodas buvo sukurtas remiantis tvirtu įsitikinimu, kad sveiki miego įpročiai padeda vaikams augti sveikiems. Gerai pailsėjęs vaikas yra smalsus, energingas, laimingas, žaismingas ir nori mokytis.

Skaityti toliau

Tą pačią minutę, kai atiduosite kūdikį kažkieno kito priežiūrai, gali prasidėti didžiausi iššūkiai, su kuriais susidursite mokydami savo mažylį savarankiško miego įgūdžių. 

Nemeluosiu – suderinti miego mokymus ir darželį gali būti sunku. Išgyvenote kelias sunkias naktis, nepasidavėte, kai kūdikis išbandė Jūsų valią, o dabar, kai pagaliau viskas klostosi sklandžiai, turite pasitikėti kitu žmogumi, kad palaikys tvarką ir nesugadins mažylio įpročių.

Aš asmeniškai, kai susidūriau su tokia situacija pirmą kartą, jaučiausi kaip Mikelandželas, ką tik baigęs tapyti Siksto koplyčią. Staiga man buvo pasakyta perduoti savo teptuką nepažįstamam žmogui, kuris ketino „pratęsti mano darbą“.

Mano šedevrą?

Po viso sunkaus darbo ir įdėto ryžto? Patikėti viską žmogui, kurio net nepažįstu?

Na jau ne.

Bet štai geros naujienos – tai pasiekti yra visiškai įmanoma. Siųsdami savo mažylį į darželį, nesugadinsite jo miego, jeigu skirsite laiko bendradarbiavimui su darželio darbuotojais. Turiu keletą patarimų, kurie padės padaryti taip, kad procesas būtų lengvesnis ir kiek įmanoma be konfliktų.

Taigi… visų pirma, ar jau apsisprendėte dėl darželio? Jei ne, skaitykite toliau. Jei taip, galite praleisti kitą skyrių.

 

Darželio pasirinkimas

Kai sprendžiate kokį darželį rinktis, turėkite omenyje keletą į miegą orientuotų dalykų. Nė vienas iš jų nėra kritiškai svarbus – tai tik keli dalykai, į kuriuos galite atsižvelgti.

Paklauskite, koks jų požiūris į miegą. Ar jie migdo vaikus tam tikrą valandą? Ar jie leidžia vaikams miegoti individualiu laiku, ar visi vaikai miega kartu tam tikrą laiką?

Paklauskite, kur mažyliai miega. Ar tai visiškai šviesus kambarys, kuriame miega keli kiti vaikai, ar pusiau privati ​​erdvė, kur galima palaikyti tamsą?

Ar galite atsinešti savo balto triukšmo aparačiuką? Gali būti labai naudinga turėti tą patį balto triukšmo foną, prie kurio kūdikis yra įpratęs namuose. 

Ar jie gali patenkinti konkrečius prašymus dėl kūdikio miego? (t.y. ar jie leis Jūsų kūdikiui paverkti kelias minutes, ar nesiūlys miego “skanukų”, jei to paprašysite?)

 

Bendravimas su kūdikį prižiūrinčiais asmenimis

Taigi, kai nuspręsite kokį darželį rinksitės, ką galima padaryti, kad miego klausimu visi elgtumėtės sutartinai?

Informuokite darželio darbuotojus, kiek laiko leidžiate mažyliui paverkšlenti, iki kol sureaguojate. Dažnai darželiuose yra reaguojama iš karto, nebent tėvai nurodo kitaip.

Paprašykite vengti miego skanukų. Tiksliai nurodykite, ką laikote miego skanuku. Paprašykite, kad nenaudotų čiulptukų, nesuptų ar nemaitintų iki kol mažylis užmigs, ar bet kokių kitų būdų mažylio migdymui, nuo ko, Jūsų manymu, jis gali tapti priklausomas.

Gerbkite tai, kad darželyje galimybės yra ribotos. Ten vienu metu prižiūrima daug vaikučių ir dažnai privaloma laikytis visuotinių saugos taisyklių, todėl nenustebkite, jei jie negali patenkinti kiekvieno Jūsų pateikto prašymo. Kadangi reikia vienu metu stebėti kelis mažylius, dažnai nėra galimybės naudoti balto triukšmo aparatą ar užtemdyti kambario. 

Svarbiausia, palaikykite atvirą bendravimą. Informuokite Jūsų mažylį prižiūrinčius darbuotojus, kad sprendėte kūdikio miego problemas ir kaip dabar sekasi, kaip migdote. Atminkite – jie irgi nori, kad Jūsų mažylis gerai miegotų. Beveik tiek pat, kiek ir Jūs. Gerai pailsėjęs kūdikis, lengvai ir sklandžiai užmiegantis pietų miegelio, yra darželio darbuotojų “svajonės išsipildymas”.

 

Dar keli patarimai

Jei dar nepradėjote miego mokymų, pradėkite penktadienio vakare arba kitą dieną, kuri yra labiausiai nutolusi nuo darželio lankymo. Pirmosios dvi naktys paprastai būna sunkesnės ir mažylis tas dienas gali būti ne pačios geriausios nuotaikos.

Prieš einant į darželį, geriausia būtų bent tris ar keturias dienas pabūti namuose, kad mažylis turėtų pakankamai laiko apsiprasti su naująja miego tvarka.

Nesistenkite “palengvinti” mažyliui darželio lankymo pradžios, leisdami į jį rečiau. Kai tik būsite pasirengę pradėti lankyti darželį, pradėkite nuo tokio tvarkaraščio, kokiu norėtumėte lankyti visada. Jei mažylis eis į darželį kiekvieną savaitės dieną, iškart taip ir pradėkite. Neveskite jo vieną dieną pirmą savaitę, dvi dienas antrą savaitę ir pan. Tokiu būdu vaikas prisitaikys greičiau ir lengviau.

Kūdikiai paprastai geba atskirti skirtingas aplinkas. Įpročiai, kurių jie išmoks darželyje, nebūtinai bus perkeliami į miegą namuose, todėl jei Jūsų darželyje mažyliui leidžiama miegoti su čiulptuku ar mažylis supamas, per daug dėl to nesijaudinkite. Kūdikis vis tiek turėtų suprasti, kad tai nėra tas pats, kaip namuose.

Skirtingos dienotvarkės namuose ir darželyje yra galimos. Ne pasaulio pabaiga, jei miego darželyje grafikas nesutampa su namuose esančiu. Neabejotinai būtų puiku, jei įmanoma suderinti abu grafikus, bet tai nėra būtinybė.

Jei matote, kad važiuojant namo mažylis tuoj tuoj užsnūs, stenkitės neleisti jam užmigti. Geriau vakare paguldykite jį anksčiau, negu leiskite trumpai pamiegoti po 16 val. Jei kūdikis visgi užmiega, grįžę namo pažadinkite jį ir leiskite dar šiek tiek pabūdrauti prieš nakties miegą.

Apskritai, nėra jokios priežasties, kodėl darželis ir miego mokymai negalėtų veikti kartu. Atsiminkite, kad Jūsų darželio darbuotojai yra Jūsų sąjungininkai šioje misijoje. Jie yra suinteresuoti, kad Jūsų mažylis būtų linksmas ir gerai pailsėjęs, ir akivaizdu, kad jie nori, jog ir mažylio tėvai būtų laimingi.

Kalbėkite atvirai, būkite pagarbūs ir kantrūs. Susitaikykite su tuo, kad jie ne visada gali pritaikyti dalykus kiekvienam vaikui tiek, kiek norėtų. Laikykitės savo miego rutinos, kuo arčiau savo įprastos dienotvarkės, saugokite kūdikį nuo miego skanukų, ir viskas stos į savo vietas, galiu garantuoti.

 


Jei Jūsų naujagimiui, kūdikiui ar mažyliui sunku užmigti ir ramiai miegoti visą naktį, galiu Jums padėti pakeisti šias blogas naktis ir pajausti vėl, kas yra geras poilsis. Registruokitės nemokamam pažintiniam skambučiui ar konsultacijoms ir pradėkite savo miego pokyčius jau dabar!