fbpx

Kada ir kaip reikėtų pakeisti lovą savo vaikui

Sigita Žilinskienė
2022-04-05

Miego filosofija

„Sleep Sense ™“ miego metodas buvo sukurtas remiantis tvirtu įsitikinimu, kad sveiki miego įpročiai padeda vaikams augti sveikiems. Gerai pailsėjęs vaikas yra smalsus, energingas, laimingas, žaismingas ir nori mokytis.

Skaityti toliau

Kūdikiškos lovelės keitimas į „didelę vaikišką lovą“ yra svarbus etapas tiek Jums, tiek Jūsų mažyliui. Kaip ir bet kuris kitas svarbus įvykis, šis pokytis gali turėti įtakos vaikučio miegui. Iš pradžių mažylis gali jaustis šiek tiek sunerimęs – jam tai didelis pasikeitimas, ir tikriausiai pirmasis didelis pokytis, susijęs su jo miego sąlygomis. 

Žinodami ko tikėtis ir teisingai elgdamiesi, galite išvengti dažniausiai pasitaikančių problemų, kylančių dėl šios naujovės.

Tiesiog nekeiskite lovos

Palaukite kiek įmanoma ilgiau, prieš pereidami prie didelės vaikiškos lovos. Geriausias laikas šiam pokyčiui būtų maždaug 3 metai. Kartais gali tekti tai padaryti anksčiau, ypač jei mokotės eiti ant puoduko arba jei Jūsų mažyliui kyla pavojus stipriai užsigauti, bandant išlipti iš lovytės. Tačiau jei nėra skubaus poreikio, siūlyčiau palaukti.

Įsitikinkite, kad aiškiai iškomunikuojate savo lūkesčius

Atsisėskite su savo mažyliu ir paaiškinkite jam situaciją. Pabandykite ją suformuluoti labai smagiai ir teigiamai. Praneškite jam, kad jis gaus naują lovą, pasiūlykite jam ją išsirinkti, leiskite padėti ją surinkti (jei Jūs ar Jūsų partneris turite tam kantrybės) ir pirmą vakarą suorganizuokite nedidelę šventę. Permainų nušvietimas tikrai malonia ir šventine šviesa gali padaryti stebuklus, ir Jūsų vaikas daug lengviau priims pokyčius.

Tikėkitės pasipriešinimo

Iš pradžių Jūsų vaikas gali puikiausiai miegoti, o trečią ar ketvirtą savaitę pradėti lipti iš lovos ir eksperimentuoti su naujai įgyta laisve: žaisti savo kambaryje, išeiti aplankyti Jus miego metu ir taip toliau.

Tokio elgesio galite išvengti, siūlydami tam tikrą paskatą likti savo lovoje. Sudarykite nedidelę paveikslėlių diagramą su kiekvienu žingsniu prieš miegą ir užbaikite ją žodžiais „Iki ryto gulėjau lovoje!”. Siūlykite nedidelį siurprizą kiekvieną rytą, kai mažylis visą naktį išbūna neišėjęs iš savo kambario. Tai nebūtinai turi būti kažkas didelio, gal mini saldainis, skanėstas arba koks niekutis.

Nepasiduokite, jei mažylis norės grįžti į kūdikio lovelę

Nesudarykite įspūdžio, kad pokytis yra neprivalomas. Kad ir koks būtų vaiko argumentas, dėl ko jis nori grįžti į savo lovelę, išklausykite, nuraminkite, pasiūlykite atlikti nedidelius pakeitimus (naujos paklodės, kita pagalvė, perkelti lovą į kitą vietą kambaryje), tačiau nesiūlykite vėl miegoti senojoje lovelėje. Bet kokia nuolaida šiuo metu greičiausiai lems pasikartojantį tokį patį elgesį, kai kitą kartą vėl bandysite perkelti vaiką į didesnę lovą. 

Nupirkite laikrodį

Nupirkite savo mažyliui skaitmeninį laikrodį ir uždenkite minučių skaičius, kad jis matytų tik valandas. Paaiškinkite, kad jam negalima išeiti iš kambario, kol laikrodis neparodys 7 (arba kitos valandos, kai Jums patogu, kad vaikutis atsikeltų). Tai padeda sumažinti derybų skaičių, nes vaikai negali ginčytis su laikrodžiu.

Taip pat yra vaikiškų laikrodžių, kurie švyti tam tikra spalva, kai ateina laikas keltis. Jie yra puiki alternatyva, tačiau įsitikinkite, kad naktį jie neskleidžia mėlynos šviesos.

Pasekmės

Net ir tuo atveju, kai mažylis gerai reaguoja į įprastą lovą, jis beveik neabejotinai išeis iš kambario po to, kai bus užgesinta šviesa. Tiesiog, kad pamatytų, kas atsitiks. Tokiose situacijose turi būti iš anksto sutartos pasekmės. Paprastai siūlau duoti vieną įspėjimą ir jei jis vėl išeis iš savo kambario, tada pasekmė turi būti įgyvendinta. Vienai minutei uždaryti miegamojo duris yra labai efektyvu, kaip ir paimti mylimuką. Vėlgi, tik minutei. Po kiekvieno paskesnio pažeidimo laiką pailginkite, taigi pirmą kartą minutę, antrą – dvi minutes ir pan.

Atminkite, kad pasekmės yra veiksmingos tik tada, kai vaikui tai nepatinka. Žinau, kad niekas nemėgsta būti labai griežti savo mažyliams, tačiau jei pradiniame etape turėsite šiek tiek nuoseklumo ir ryžto, tikėtina, kad Jūsų mažylis greitai sureaguos ir visai nereikės taikyti jokių pasekmių.

Jei patiems niekaip nepavyksta susitvarkyti su miegeliu ir naktiniais vaikščiojimais pas Jus į lovą, nedvejodami kreipkitės į mane ir Jums padėsiu: miegopasaka@gmail.com arba registruokitės nemokamam pažintiniam skambučiui čia: https://calendly.com/miegopasaka/15min