„Sleep Sense ™“ miego metodas buvo sukurtas remiantis tvirtu įsitikinimu, kad sveiki miego įpročiai padeda vaikams augti sveikiems. Gerai pailsėjęs vaikas yra smalsus, energingas, laimingas, žaismingas ir nori mokytis.
Būkime atviri, kai kalbame apie kūdikių miegą, tai yra būtent tas klausimas, į kurį Jums reikia atsakymo, juk taip?
Jūsų kūdikis prabunda keletą kartų per naktį, o kai atsibunda, jam reikia, kad Jūs kažkaip nuramintumėte jį, kol vėl užmigs. Tokie miego trukdžiai vargina visą šeimą, įskaitant ir patį kūdikį.
Nepasakysiu, kad yra paprastas „visiems tinkamas“ sprendimas, nes galų gale, jei toks būtų, turėčiau ieškotis naujo darbo.
Tačiau pasakysiu, kad beveik visada yra viena priežastis, kodėl mažylis negali išmiegoti visą naktį, ir maždaug 90 % atvejų, su kuriais susidūriau, tai yra viena ir ta pati priežastis.
Prieš panagrinėdami ją išsamiau, atmeskime keletą dalykų.
Jei Jūsų mažyliui yra mažiau nei šeši mėnesiai, yra gana didelė tikimybė, jog jam vis dar gali prireikti naktinio maitinimo, kad galėtų toliau ramiai miegoti iki ryto. Tai nėra griežta taisyklė, tačiau vidutiniškai šeši mėnesiai yra tas amžius, kai jau galite tikėtis, jog Jūsų kūdikis be maitinimo išmiegos maždaug 11–12 valandų.
Nepatogumai, tokie kaip refliuksas ar virškinimo sutrikimas, per aukšta ar per žema temperatūra kambaryje, arba tiesiog įstrigimas nepatogioje padėtyje, gali pažadinti kūdikį vidury nakties. Jei įtariate, kad Jūsų mažylis patiria kažkokį diskomfortą, reikės pirmiau išspręsti šią problemą, o jau tada galite tikėtis, kad jis miegos visą naktį.
Ir, džiaugiuosi galėdama Jums pranešti, tai yra viskas.
Jei Jūsų kūdikis jaučiasi patogiai ir yra sočiai pamaitintas, iš tikrųjų yra tik viena pagrindinė priežastis, kodėl jis negali išmiegoti visą naktį.
Ar esate pasiruošę?
Taip yra todėl, kad mažylis nežino, kaip tai padaryti.
Taip, žinau, mes visi girdėjome kalbas socialiniuose tinkluose ar forumuose. „Kūdikis miegos, kai bus tam pasiruošęs! „Miegas yra vystymosi dalis!” „Tiesiog išlaukite, tai nesitęs amžinai“ ir taip toliau. Turiu pripažinti, kad kai skaitau tokius komentarus, aš pykstu, nes…
Jei mes paklaustume, kaip ištraukti rakštį iš mažylio pėdos, ar kas nors atsakytų: „Nieko nedarykite, būkite kantrūs. Praeis savaime. Laikykitės, Jums puikiai sekasi!“? Tikrai tikiuosi, kad ne, nors atsižvelgiant į kai kuriuos komentarus, kuriuos matau socialinėje erdvėje, visiškai įmanoma.
Taigi, ką turiu omenyje sakydama, kad kūdikis atsibunda, nes nežino, kaip išmiegoti visą naktį?
Mes visi, kūdikiai ir suaugusieji, miegame ciklais.
Kai pasiekiame ciklo pabaigą, mes nebesame „giliame“ miege. Mes svyruojame aplink pabudimo tašką ir dažniausiai pabundame . Tačiau mes, suaugusieji, turime tiek daug patirties užmigdami, kad įprastai galime tiesiog pažvelgti į laikrodį ir supratę, jog iki žadintuvo suskambėjimo liko dar kelios valandos, užsimerkiame, galbūt apsiverčiame ant kito šono ir tuoj pat užmiegame.
Kūdikiai neturi tiek praktikos, ir labai dažnai, turiu omenyje LABAI dažnai, jie sulaukia daug pagalbos, kai ateina laikas miegoti. Tėčiai ir mamos su jais šokinėja ant kamuolių, šiušena, glaudžia, supa, dainuoja lopšines, vežioja automobiliuose ar vežimėliuose, arba maitina, iki kol mažyliai užmiega.
Taigi, kai kūdikis pabunda po miego ciklo (kas, vėlgi, nuolat vyks visą jo gyvenimą), jis negali vėl užmigti be papildomos pagalbos. Todėl mama ar tėtis turi keltis ir pakartoti tą procesą, prie kurio yra įpratęs jų kūdikis.
Tai yra problemos esmė, ir, kaip aš sakau, šią problemą turi apie 90 % kūdikių, su kuriais teko dirbti.
Kaip sprendžiame šią problemą? Na, čia viskas tampa sudėtingiau, nes sprendimas gali labai skirtis, priklausomai nuo kūdikio ir jo tėvų požiūrio į įvairius problemos sprendimo būdus. Tačiau priežastis beveik visada yra priklausomybė nuo tam tikros pagalbos miego metu.
Taigi, kai girdite ką nors sakant, kad kūdikiai neišmiega visos nakties arba kad jiems yra natūralu kelis kartus per naktį pabusti, tai yra visiška tiesa.
Tačiau, kai sakoma, kad viskas, ką galite padaryti, tai laukti – tai yra absurdas.
Jūs tikrai galite išmokyti savo mažylį įgūdžių, kurių jam reikia, kad miegotų visą naktį, ir aš mielai parodysiu, kaip tai padaryti.
Jei Jūsų naujagimiui, kūdikiui ar mažyliui sunku užmigti ir ramiai miegoti visą naktį, galiu Jums padėti pakeisti šias blogas naktis ir pajausti vėl, kas yra geras poilsis. Registruokitės nemokamam pažintiniam skambučiui ar konsultacijoms ir pradėkite savo miego pokyčius jau dabar!