fbpx

Man (ne)reikalingas miego konsultantas!

Sigita Žilinskienė
2021-01-03

Miego filosofija

„Sleep Sense ™“ miego metodas buvo sukurtas remiantis tvirtu įsitikinimu, kad sveiki miego įpročiai padeda vaikams augti sveikiems. Gerai pailsėjęs vaikas yra smalsus, energingas, laimingas, žaismingas ir nori mokytis.

Skaityti toliau

Suprantu, kad dauguma pagalvoja: kodėl?

„Turėdami galimybę internete lengvai gauti visą informaciją, turėdami draugus ir šeimą, kurie sugebėjo užmigdyti savo vaikus, kodėl turėtume kreiptis į nepažįstamą žmogų pagalbos, mokėti pinigus, kad šis padėtų mūsų vaikui išmokti miegoti per naktį? “

Tai ne visiškai tiksliai suformuluotas klausimas, kurį dažnai girdžiu, tačiau žinau, kad daugelis tėvelių panašiai pagalvoja, kai išgirsta apie profesionalią pagalbą dėl jų mažylių miego.

Ir tai yra teisingos mintys! Jei Jūsų mama kažkada sugebėjo Jus užmigdyti, o Jūsų draugė turi keturis puikiai miegančius vaikus, tai jos kaip ir galėtų Jums patarti, tiesa?

Gal ir taip, galėtų. O gal ir ne visais atvejais?

Aš Jums pasakysiu: jei turite žmogų, kuris galėtų Jums padėti šioje situacijoje, jei norite paprašyti jo pagalbos, o ne paskambinti konsultantui, puiku. Juk visi mes stengiamės taupyti savo pinigus ten, kur galime. Taigi, jei Jūs galite išspręsti problemą nemokėdami už ją, aš esu už šitą variantą.

Vis dėlto, dažniausiai mano klientai yra tėvai, kurie jau išbandė tą nemokamą pagalbą ir ji arba buvo ne visai sėkminga, arba visiškai nesėkminga. Yra dešimtys priežasčių, kodėl taip nutinka.

Pagrindinė priežastis, kodėl sprendimai, kurie tinka vienai šeimai, netinka kitai, yra paprasti: jų kūdikiai skirtingi.

Kai kuriems kūdikiams labai reikalinga pagalba iš šono, kad galėtų užmigti: supimas, lietimas, maitinimas, čiulptukas. Kiti negali miegoti per šiltoje patalpoje. Vieni gali nepakankamai miegoti dienos metu, o kiti gali būti pervargę. Vienas kūdikis galėjo sukurti ryšį tarp maitinimo ir užmigimo, tuo tarpu kitas gali būti pasirengęs atsisakyti antrojo dienos miego.

Be abejo, tai gali būti bet koks visų aukščiau išvardytų dalykų derinys arba daugybė kitų miego iššūkių, kuriuos gali patirti Jūsų kūdikis.

Prie iššūkių prisideda ir tai, kad dauguma sprendimų nesuveikia per naktį. Tėvai gali išbandyti tam tikrą būdą, kuris gali padėti kūdikiui pradėti miegoti, tačiau jo labai greitai atsisakyti dėl stipraus vaiko protesto.

Trumpai tariant, miegas yra sudėtingas reiškinys ir labai retai vienas sprendimas gali padėti ištaisyti situaciją per naktį.

Profesionalus miego konsultantas turi patirties ir žinių, reikalingų atpažinti, kurios problemos sukelia specifinius simptomus, ir gali kartu su Jumis parengti asmeninį planą Jūsų mažyliui, kuriame būtų sprendžiamos šios individualios problemos. Miego konsultantas taip pat gali suteikti labai reikalingą pagalbą, kai atrodo, kad niekas neveikia, ir padrąsinti Jus tęsti planą, kol jis pradės veikti.

Pavyzdys galėtų būti asmeninio trenerio pagalba. Norėdami turėti gražias kūno formas, galėtumėte tiesiog įsigyti keletą svarmenų ir žiūrėti „YouTube“ vaizdo įrašus. Kodėl dauguma visgi veržiasi į sporto klubus, nori, kad būtų sudarytos individualios programos ir samdosi asmeninius trenerius? 

Todėl, kad treneris gali duoti Jums patikimų patarimų, pagrįstų žiniomis ir patirtimi, gali padėti išlaikyti Jūsų motyvaciją ir žinoti, kaip reaguoti į problemas, kurios gali kilti Jūsų konkrečioje situacijoje.

Taigi, kalbant apie kūdikio miegą, tikiuosi, kad kiekvienas pats susiras sėkmę ir susidurs su kuo mažiau problemų. Bet jei taip nenutinka, profesionalus konsultantas tikrai turės Jums reikalingus atsakymus, patarimus ir sugebės motyvuoti nepasiduoti, kai to prireiks.

Registruokitės pirminiam susipažinimo pokalbiui ČIA.