fbpx

Pareigų pasiskirstymas. Arba kam reikėtų migdyti kūdikį?

Sigita Žilinskienė
2022-08-05

Miego filosofija

„Sleep Sense ™“ miego metodas buvo sukurtas remiantis tvirtu įsitikinimu, kad sveiki miego įpročiai padeda vaikams augti sveikiems. Gerai pailsėjęs vaikas yra smalsus, energingas, laimingas, žaismingas ir nori mokytis.

Skaityti toliau

Jei dažnai skaitote mano puslapį, žinote, kad remiuosi tyrimais, patikimais duomenimis ir moksliniais faktais, tačiau į šiandienos temą pažvelgsiu truputį kitaip.

Tikriausiai žinote, kad daugumoje šeimų yra vienas iš tėvų, kuris prisiima daugiau pareigų, susijusių su vaikais. Nekalbu apie pasenusią idėją – „Mama maitina, rengia, keičia sauskelnes, moko, auklėja ir augina vaikus, o tėtis eina į darbą ir pabučiuoja juos prieš miegą, jei tik grįžta namo laiku“. Tačiau visgi daugumoje šeimų, su kuriomis dirbau, yra vienas iš tėvų, kuris prisiima šiek tiek daugiau pareigų, susijusių su kūdikiu. Jos gali būti padalintos 75/25 arba 45/55, bet dažniausiai vistiek kažkuris atlieka pagrindinį vaidmenį.

Dažniausiai būtent tas tėvas rūpinasi dviem pagrindiniais dalykais: kūdikio maitinimu ir kūdikio migdymu.

Jei pas Jus yra panašiai ir esate viena iš milijonų šeimų, kurios bando išmokyti savo mažylį užmigti savarankiškai, bei miegoti visą naktį, norėčiau pasiūlyti..

..migdymą paskirti tam iš tėvų, kuris įprastai nemaitina mažylio.

Šia teorija pradėjau tikėti, kai pamačiau jos veiksmingumą. Vyresnių nei šešių mėnesių kūdikių miego problemas didžiąja dalimi sukelia „miego skanukai“, kaip aš juos vadinu. Mažyliai pripranta prie to, kad juos supa iki kol jie užmiega, veža važinėtis mašina ar vežimėliu, taip pat didelė dauguma jų yra maitinami, kad užmigtų.

Tam, kad kūdikis miegotų visą naktį, labai svarbu panaikinti tą jo priklausomybę nuo “miego skanukų”, kad pabudęs po miego ciklo (ką mes visi, net ir suaugusieji, darome kelis kartus per naktį), galėtų vėl užmigti pats. Tada kūdikiui nebereikia kviesti tėvų, kad jie ateitų ir pamaitintų, o jis vėl galėtų užmigti. Jis lavina įgūdį – savarankiškai pereiti iš pabudimo būsenos į miego būseną.

Bet, kaip aš sakau – tai įgūdis, o įgūdžiams išsiugdyti reikia laiko. Taigi, kol mažylis mokysis, kaip savarankiškai užmigti, greičiausiai bus kelios naktys, kai kūdikis bus pavargęs ir jam sunkiai seksis užmigti. Jis norės to „miego skanuko“ ir tikriausiai labai stipriai nusivils, kad jo neduosite. 

Kūdikiui tai painu, ir tai suprantama.  Prieš miegą man būtinai reikia pasitepti rankas kremu ir mėgstamos pagalvės, kad galėčiau patogiai užmigti. Jei kas nors vieną vakarą juos iš manęs paimtų ir nepaaiškintų kodėl, aš taip pat nusivilčiau – ir dar kaip nusivilčiau!

Taigi, mes siekiame mažyliui sumažinti painiavą. Negalėsime jos visiškai pašalinti pirmąją naktį, bet per dvi ar tris naktis kūdikiui viskas tikrai bus aiškiau. Ir jei Jūsų kūdikis paprastai yra žindomas arba maitinamas iš buteliuko, kad užmigtų, primygtinai siūlau migdymui paskirti tą iš tėvų, kuris nesirūpina maitinimu. 

Priežastis tokia – jei kūdikis laukia, kol bus pamaitintas ir galės užmigti, o tėvas, kuris paprastai jį maitina, sėdi šalia lovytės, sumišimo ir nusivylimo lygis padidėja. Tikėtina, kad jei kambaryje bus tas tėvas, kuris kūdikio įprastai nemaitina, iš pradžių jis sulauks šiek tiek daugiau protesto; tačiau kadangi kūdikis nesieja to iš tėvų su maitinimu ar žindymu, jis dažniausiai nustos protestuoti anksčiau.

Taigi, nesvarbu, ar ruošiatės mokyti savo kūdikį savarankiško miego įgūdžių, ar jau pradėjote ir atrodo, kad viskas nevyksta pagal planą, raginu Jus išbandyti šią mažą gudrybę. 

Gali atrodyti šiek tiek nesąžininga, kad tik vienas iš tėvų turės imtis iniciatyvos. Išmokyti kūdikį miegoti savarankiškai nėra paprastas darbas, kaip pavyzdžiui, paruošti vakarienę ar išnešti šiukšles. Tai gali būti sudėtingas, įtemptas darbas. Tikriausiai bus keletas naktų, kai mažylis protestuos, ir tam iš tėvų, kuris imsis mokymų, gal ir neteks pakankamai išsimiegoti. Tai gali būti gana sunku.

Gera žinia yra ta, kad tai yra laikinas sunkumas siekiant ilgalaikės naudos. Kai Jūsų kūdikis išmoks šio naujo įgūdžio, tai gali visiškai pakeisti Jūsų gyvenimą, ir aš turiu omenyje, tiesiogine prasme pakeisti gyvenimą. Daugybė šeimų, su kuriomis dirbau, man pasakė, kad vien galimybė turėti laisvą vakarą, kurio metu tėvai gali praleisti šiek tiek laiko kartu, atkurti ryšį ir vėl matyti vienas kitą kaip romantiškus partnerius, o ne tik tėvus, yra tiesiog nuostabi.

Pridėkite visą fizinę ir psichologinę naudą, kurią suteikia geras miegas: tai reiškia, kad Jūs, Jūsų partneris ir Jūsų kūdikis gausite naudos iš pilnai išmiegotų naktų ir ilgų dienos miegelių. 

Taigi kol kas sutelkite dėmesį į tai, kas veiksminga, ir aptarkite, kaip subalansuoti pareigų pasiskirstymo svarstykles, kad kūdikis išmoktų išmiegoti visą naktį. 

Jei šiems pokyčiams įgyvendinti Jums reikėtų pagalbos, patarimo, palaikymo, aš esu tam, kad Jums padėčiau.

 


Jei Jūsų naujagimiui, kūdikiui ar mažyliui sunku užmigti ir ramiai miegoti visą naktį, galiu Jums padėti pakeisti šias blogas naktis ir pajausti vėl, kas yra geras poilsis. Registruokitės nemokamam pažintiniam skambučiui ar konsultacijoms ir pradėkite savo miego pokyčius jau dabar!