„Sleep Sense ™“ miego metodas buvo sukurtas remiantis tvirtu įsitikinimu, kad sveiki miego įpročiai padeda vaikams augti sveikiems. Gerai pailsėjęs vaikas yra smalsus, energingas, laimingas, žaismingas ir nori mokytis.
Jūsų kūdikis oficialiai išaugo! Nors laikoma, kad ankstyvoji vaikystė prasideda nuo 1 metų amžiaus, tačiau šis 1,5 metukų laikas yra ypatingai svarbus, tai didžiulis lūžis – septynmyliais žingsniais raidos keliu su daugybe naujų iššūkių! Vienas iš tų iššūkių yra miegas. Paprastai, kai sukanka 18 mėnesių, net ir tiems vaikams, kurie būdami kūdikiai miegojo nuostabiai, gali kilti miego problemų. Ir žinau, ką sakau, nes pati tą patyriau su savo tobulai miegančiu mažyliu!
Kokių miego problemų galite sulaukti? Ogi daugybės protestų prieš nakties miegą ar pietų miegelį, kelių naktinių pabudimų ar net ankstyvo prabudimo rytais.
Kodėl tai vyksta? Nors šis miego regresas yra pats sunkiausias, tačiau tai visiškai normalu ir laikina. Šiame amžiuje Jūsų vaikas išgyvena daug raidos pokyčių: jis vaikšto, kalba (na, bent jau stengiasi), aktyviai žaidžia, greičiausiai daugiau protestuoja ar net parodo, kad jau moka ir supykti. Ši regresija labai susijusi su tuo, kad Jūsų mažylis atrado naują dalyką – nepriklausomybę. Jis mokosi, kad gali turėti nuomonę apie daiktus, o kai reikalai klostosi ne taip, kaip jis nori, jis gali intensyviai išreikšti savo nepasitenkinimą.
Šiuo metu taip pat atsiranda išsiskyrimo nerimas: Jūsų vaikas gali sunerimti, kai išeisite iš kambario pietų miegelio metu arba prieš naktinį miegą. Štai kodėl taip svarbu skirti jam papildomos meilės ir dėmesio dienos metu, kol jis išgyvena šį pokytį.
Galiausiai dantų dygimas taip pat gali būti svarbus veiksnys 18-os mėnesių miego regresui: šuo metu mažyliams gali pradėti dygti pirmieji krūminiai dantys. Pabandykite sušvelninti dantų skausmą prieš pietų miegą arba vidury nakties, jei jis pažadina vaikutį.
Ar ilgai tai tęsis? Tai kone dažniausiai užduodamas klausimas apie šią regresiją. Tėvai nori žinoti, kada jie vėl susigrąžins savo tobulą miegą. Regresijos trukmė kiekvienam vaikui labai skiriasi, tačiau ši paprastai trunka nuo 2 iki 6 savaičių. Žinau, kad 6 savaičių miego bėdos gali atrodyti gana bauginančiai, tačiau vis priminkite sau, kad tai yra normalu ir laikina, ir stenkitės padėti savo vaikučiui tai išgyventi, kartu išlaikydami sveiką protą.
Nors pati regresija yra laikina, tačiau blogi įpročiai, atsirandantys jos metu, gali trukti daug ilgiau nei pati regresija. Svarbu tęsti nuoseklų miego grafiką ir atsisakyti bei nesukurti naujų miego įpročių, kurių nenorėsite tęsti ateityje.
Kantrybė ir nuoseklumas bus Jūsų raktas įveikiant šią regresiją. Nors gali kilti pagunda kažką pakeisti savo nusistovėjusiame miegelio grafike, kad būtų išvengta pykčio, tačiau svarbu būti nuosekliems. Laikydamiesi tvarkaraščio ir nuoseklumo miego regresijos metu, Jūs nustatote ribas ir leidžiate savo mažyliui suprasti, kokio elgesio iš jo tikitės, taip sukurdami saugumo jausmą.
Nepamirškite savarankiškumo, kuris šiuo metu Jūsų mažyliui tapo labai svarbus: leiskite jam dalyvauti pasiruošimo miegui rutinoje, tačiau apribokite pasirinkimus, neįsivelkite į žaidimus. Leidimas pasirinkti skatina vaikus prisiimti atsakomybę už savo miego procesą.
Ką jie galėtų pasirinkti? Ogi lai renkasi kokią pižamą rengsis nakčiai arba knygą, kurią norės, kad Jūs perskaitytumėte prieš miegelį. Leiskite rinktis iš dviejų variantų, pavyzdžiui, „Ar šį vakarą norėtum žalios pižamos, ar geltonos?“ arba „Ar norėtum šios ar anos knygelės?“.
Dar keletas naudingų patarimų:
Ne kiekvienas vaikutis patirs šį regresą, bet tikiuosi, kad šie patarimai padės, jei atsidursite tokioje situacijoje, kai Jūsų 18-os mėnesių mažylis pradės kovoti su savo miegeliu. Jei praeis pora mėnesių nuo šių pokyčių, o Jūs vis dar vargsite su blogu miegeliu, susisiekite su manimi, ir aš Jums padėsiu!