fbpx

4 dalykai, kurie padės Jūsų vaikučiui miegoti geriau

Sigita Žilinskienė
2020-08-17

Miego filosofija

„Sleep Sense ™“ miego metodas buvo sukurtas remiantis tvirtu įsitikinimu, kad sveiki miego įpročiai padeda vaikams augti sveikiems. Gerai pailsėjęs vaikas yra smalsus, energingas, laimingas, žaismingas ir nori mokytis.

Skaityti toliau

Tai, ką reikia padaryti, reikia padaryta nedelsiant“.

Negaliu pasakyti, kiek kartų Sleep Sense konsultantai visame pasaulyje tėvus girdėjo sakant: „Aš nesu tikra, kad mano vaikutis yra pasirengęs mokytis miego“. arba: „Aš žinau, kad tai yra blogas įprotis, tačiau jis kol kas veiksmingas. Netrukus jį nuraminsiu. “

Netrukus…

Netrukus tai reiškia: „Tuo tarpu aš tiesiog darysiu tai, ką žinau ir, kad tai trumpalaikiai sprendimai, kurie sukels problemų ateityje“.

Nesupraskite neteisingai, nesistengiu nieko smerkti, suprantu, kad yra daroma tai kas žinoma, kas suveikė nors ir laikinai, kad išlaikyti taiką ir ramybę savo šeimoje. Aš taip pat elgiuosi tam tikrose situacijose, ieškau greičiausio sprendimo situacijai pakeisti, nes kaip mes, mamos, susitvarkytume su viskuo, jei kiekvieną iškilusį klausimą turėtume spręsti iš esmės?

 

Taigi paprasti, bet svarbūs 4 dalykai, kurie padės Jūsų vaikučiui miegoti geriau:

 

1. Tamsa, laukta viešnia

Šviesa, natūrali ar dirbtinė, siunčia mūsų smegenims žinutę, kad yra dienos laikas, ir ne laikas miegoti. Melatonino gamybą skatina tamsa, todėl valandą prieš kūdikio miegelį išjunkite ryškias šviesas. (Ypač elektroninius ekranus, skleidžiančius mėlyną šviesą, kuri ypač kenkia kūdikio užmigimo procesui.)

Kūdikiams, kurie pabunda anksti ryte, reikia tamsios tamsos, taip taip, tikrai tamsios, nes labai dažnai tėvai galvoja, kad kūdikio kambaryje tamsu, deja tamsu būna vidutiniškai, arba net labai šviesu rytais. Investuokite į tamsias žaliuzes ar naktines sunkias užuolaidas ir užtikrinu, kad tai bus tikrai gera investicija.

2. Sumažinkite šilumą

Mamos, ypač naujagimių, dažnai persistengia, norėdamos suteikti kuo didesnį komfortą savo vaikučiui, t. y. prirengia savo mažuosius per daug, kad tik nesušaltų. Tai yra toks natūralus instinktas, kad kartais yra tiesiog persistengiama..

Kūdikiai, kaip ir vyresni vaikučiai, geriau miega, kai yra šilti tačiau vėsioje aplinkoje. Šiltas naktinis miegmaišis ir vėsus kambarys, kuriame yra apie 18,5 ° C – 21 ° C (65 ° F ir 70 ° F), yra geriausias būdas užtikrinti, kad kūdikiui jausis gerai visą naktį.

3. Laikas nuobodžiauti

Aš žinau, kad mes visi mėgstame mielas, elegantiškas muzikines karuseles virš kūdikio lovelės arba mažo dirbtinio akvariumo garsai su maža plastikine žibančia žuvele, tačiau, nors tai ir atrodo mums kaip raminantys daiktai tačiau jie gali būti tikras Jūsų mažylio susižavėjimo šaltinis. Ir tai yra puiku! Tik ne tada, kai jie bando miegoti. Kūdikiui jie gali būti kaip didelio biudžeto veiksmo filmo atitikmuo, todėl vizualinę stimuliaciją laikykite toliau nuo lovelės.

Baltojo triukšmo aparatas gali padėti sumažinti išorinį triukšmą, kuris dažnai pabudina kūdikį, o geltona neryški naktinė lemputė gali pagelbėti vyresniems vaikučiams, kurie bijo tamsos, tačiau, išskyrus šitai, kuo nuobodesnis yra Jūsų vaiko miegamasis, tuo geriau jam miegosis.

4. Būkite lengva nuspėjami

Gerai suplanuota, nuosekli miego rutina skatina gerą miegą, nesvarbu, koks vaikučio amžius, bet ypač tai aktualu kūdikiams. Kai jų kūnas ir smegenys pradės atpažinti signalus, rodančius artėjantį miegą, jie pradės ruoštis jam, kai tik prasidės pirmasis rutinos žingsnis.

Jų energijos lygis pradės mažėti, įsitrauks melatonino gamyba ir raumenys pradės atsipalaiduoti, taigi, kol Jūs duosite jiems labos nakties bučinį, jų sistema jau turėtų būti nustatyta ilgam, atkuriančiam jėgas miegeliui.

 

Miego įgūdžių mokymas vaikui nėra vienos nakties operacija. Tai užima šiek tiek laiko, daug pakartojimų, daug disciplinos ir kruopštumo iš tėvų pusės, tačiau tiems iš Jūsų, kurie trokšta tik šiek tiek palengvinti situaciją, šie patarimai turėtų padėti Jums ir Jūsų mažyliui išlaikyti užmerktas akis dar kelias valandas. 

O kai šiek tiek pailsėsite ir atgausite jėgas, galėsitės imtis didžiojo plano, savarankiško miego mokymo. To galėsite mokyti patys, arba kreiptis pagalbos į mane.

Saldžių sapnų…