fbpx

Ar kieto maisto vartojimas padeda kūdikiui miegoti?

Sigita Žilinskienė
2020-08-24

Miego filosofija

„Sleep Sense ™“ miego metodas buvo sukurtas remiantis tvirtu įsitikinimu, kad sveiki miego įpročiai padeda vaikams augti sveikiems. Gerai pailsėjęs vaikas yra smalsus, energingas, laimingas, žaismingas ir nori mokytis.

Skaityti toliau

Viena iš seniausių knygose pateikiamų gudrybių, kuomet reikia priversti kūdikius miegoti per naktį, yra soti vakarienė, kitaip sakant pienelis su manų kruopomis.

Tėvai jį naudojo, tėvų tėvai ir tėvų tėvų tėvai, ir tikrai suprantu kodėl jis toks populiarus. Būdami suaugę, mes žinome, kad švelniai tariant, miegoti tuščiu skrandžiu yra sudėtinga. Taip pat žinome, kad išlikti budriam ir aktyviam suvalgius didelį ir skanų kepsnį yra beveik neįmanoma.

Todėl nuostata, jog pavalgius sotesnio maisto prieš naktį, nei tik mamos pieno ar mišinuko, leis kūdikiams ilgiau jaustis sotiems ir tai padės išmiegoti visą naktį, yra pagrįsta.

Taigi, bet kuris iš tėvų, turintis blogai miegantį kūdikį, nori išsiaiškinti kaip galima greičiau priežastį kodėl jis nemiega, o atradę bent menkiausią prielaidą, kuri yra saugi ir, tikėtina, potencialiai efektyvi, bandys ją, kad kiek nors pagerintų situaciją. 

Deja, didžioji dauguma tėvų, kurie pasinaudoja šiuo triuku, nors pradžioje ir mato gerėjančią situaciją, visgi sutinka, jog tie pagerėjimai buvo laikini, ir štai kodėl …

Kai Jūsų kūdikis pasieks tam tikrą amžių ir svorį ( aš šiuose paaiškinimuose naudosiu šešių mėnesių ribą), pabudimas naktį nebebus susijęs su maistu. Esu girdėjusi, kad yra tėvų kurie keliasi 8–9 kartus per naktį, manydami, kad jų kūdikis prabunda taip dažnai nes nori valgyti.

Žinoma, kūdikis gali šiek tiek pasimaitinti kiekvieną kartą, kai jam yra pasiūloma krūtis, tačiau tai nereiškia, kad jis yra alkanas. Labiau tikėtina, kad kūdikis tampa priklausomas nuo žindymo, kaip būdo, padedančio jam užmigti.

Galų gale, jei jis per pirmuosius šešis savo gyvenimo mėnesius užmigdavo tik tokiu būdu, kai būdavo maitinamas, logiška, kad jis nebegalės užmigti be tos pažįstamos rutinos ir vėliau.

Užmigimas pilnu skrandžiu ir nepabudimas iki ryto teoriškai įmanomas, jei darytume prielaidą, kad niekas to miego nesutrukdys, tačiau pats miegas yra gan įdomus procesas ir veikia kitaip tiek kūdikiams, tiek suaugusiems. Mes visi įeiname į gilų miegą ir išeiname iš jo, o kiekvieno ciklo pabaigoje esame linkę pabusti. Labai dažnai ne iki galo, bet tuo metu pasiekiame tam tikrą sąmonės lygį.

Kūdikiams šis ciklas paprastai trunka apie 45 minutes, todėl net ir gerą naktį jie pabus gan dažnai. Ir jei vienintelis būdas užmigimo kurį jie žino yra žindymas, jie pradės verkti norėdami atkreipti Jūsų dėmesį ir lauks kol ateisite ir jiems padėsite. 

Taigi, jei jų prabudimas neturi nieko bendra su maisto trūkumu, kaip galite padėti jiems išmiegoti per naktį?

Problemos sprendimas, o ne tik kažkoks greitas, bet laikinas situacijos pataisymas, yra mokymas Jūsų kūdikį užmigti savarankiškai.

Tai gali atrodyti kaip neįmanoma misija 6 mėnesių kūdikiui, tačiau aš Jus patikinu, jie yra visiškai pajėgūs išmokti šio neįkainojamo įgūdžio. Tai natūralu, ir paprastai jie to išmoksta greičiau, nei tėvai tikisi.

Daugelis kūdikių šiek tiek pamurmės, pamakaluos kojytėmis ar ims čiulpti nykštį, o gal net kelis dalykus iš šių pavyzdžių panaudos norėdami nusiraminti prieš miegelį. Dirbdama su klientais išgirstu ir naujų, ir juokingų triukų, kuriuos jų kūdikis pasirenka kaip užmigimo strategiją. Leiskite jiems patiems atrasti šias strategijas ir tuomet leiskite jiems praktikuotis. Tai yra įgūdis, o įgūdžiams įgyti reikia laiko.

Tikrai nesakau, kad turėtumėte palikti verkiantį kūdikį vieną, kad susirastų nusiraminimo strategiją ir užmigtų. Tikrai ne, Jūs būkite šalia, parodykite dėmesį, parodykite, kad jis ne vienas, kad esate šalia jo, tačiau nemaitinkite, nesupkite, neglostykite iki užmigimo. Leiskite jam pačiam rasti būdą, kaip tai padaryti savarankiškai. Tokiu būdu, pabudęs naktį, jis turės įgūdžių, reikalingų nusiraminti ir užmigti savarankiškai.

O jei matysite, kad Jums nepavyksta atsispirti nuo noro padėti savo kūdikiui užmigti ar kūdikio paieškos nusiraminimo strategijos yra per ilgos ir Jums reikalinga pagalba, parašykite man ir aš padėsiu!