fbpx

Ar papildai su magniu padės mano vaikui miegoti geriau?

Sigita Žilinskienė
2022-06-20

Miego filosofija

„Sleep Sense ™“ miego metodas buvo sukurtas remiantis tvirtu įsitikinimu, kad sveiki miego įpročiai padeda vaikams augti sveikiems. Gerai pailsėjęs vaikas yra smalsus, energingas, laimingas, žaismingas ir nori mokytis.

Skaityti toliau

Kas gi yra magnis?

Magnis yra vienas iš septynių būtinų mineralų, kurių organizmui reikia, kad galėtų normaliai funkcionuoti. Magnis organizme nesigamina, todėl jį reikia gauti iš išorinių šaltinių. Jį reikia suvartoti su maistu arba papildais. Galbūt girdėjote, kad jis gali būti absorbuojamas per odą su aliejumi ar odos kremu – daugiau apie tai rasite paskutinėje pastraipoje.

Kokį vaidmenį organizme atlieka magnis?

Kalbant apie mineralus, magnis yra kaip šveicariškas peiliukas. Jis atlieka šimtus skirtingų funkcijų. Magnis dalyvauja beveik visuose pagrindiniuose medžiagų apykaitos ir biocheminiuose procesuose. Jis padeda DNR ir RNR sintezei, kraujospūdžio reguliavimui, nervinių impulsų perdavimui, insulino metabolizmui, širdies veiklos reguliavimui, elektrolitų pusiausvyrai, energijos gamybai, kaulų vystymuisi ir visai svarbiai streso atsako sistemai, prie kurios grįšime netrukus.

Kiek magnio reikia vaikui?

Kasdienis magnio poreikis skiriasi priklausomai nuo vaiko sudėjimo ir jo amžiaus, tačiau čia pateikiami keli orientaciniai skaičiai. Jūsų gydytojas galės daug tiksliau įvertinti ir pateikti Jums konkrečius skaičius pagal Jūsų kūdikio svorį ir ligos istoriją.

  • 0 – 6 mėn.: 30 mg;
  • 7 – 12 mėn: 75 mg;
  • 1 – 3 metai: 80 mg;
  • 4 – 8 metai: 130 mg.

 

Iš kur įprastai gauname magnio?

Idealiu atveju reikiamą magnio kiekį turėtume gauti su maistu. Jo galima rasti įvairiuose maisto produktuose, įskaitant grūdus, riešutus, sėlenas, špinatus, moliūgus, mangoldus, lapinius kopūstus, žirnelius…

Ar matote kažkokią tendenciją? Šis sąrašas atrodo kaip sąrašas maisto, kurio daugelis mažylių nenori net paragauti.

Nenuostabu, kad daugelis vaikų su maistu negauna reikiamo magnio kiekio. Visi puikiai žinome, kaip sunku prikalbinti mažylius valgyti maisto produktus, kurių išvaizda jiems nepatinka. Ar daugelis trejų metų vaikų noriai valgo lapinių kopūstų traškučius? Gerai pagalvojus, nėra ir tiek daug suaugusiųjų, kuriems jie patiktų. 

Ką magnis turi bendro su miegu?

Kaip jau minėta, magnis vaidina svarbų vaidmenį organizmo atsako į stresą sistemoje. Kai trūksta magnio, organizmui sunkiau sekasi reguliuoti kortizolio kiekį, o tai lemia padidėjusį budrumo lygį. Akivaizdu, kad to norime išvengti, kai mūsų kūdikis naktį pereina nuo vieno miego ciklo prie kito. Norėdami, kad kūdikis išmiegotų visą naktį mes siekiame, kad jis jaustųsi patogiai ir saugiai – kai vos prabunda pasibaigus miego ciklui, supranta, jog jam vis dar reikia daugiau miego ir tada be vargo grįžta į kitą ciklą. Akivaizdu, kad dėl padidėjusio budrumo ir streso tai padaryti būtų daug sunkiau.

Taigi, jei Jūsų mažylis dažnai prabunda naktį ir jam sunku užmigti, tuomet taip, tikrai, galbūt norėsite išbandyti magnio papildus. Kaip visada, prieš pradėdami tai daryti pasitarkite su savo gydytoju, įsitikinkite, kad žinote, kokį kiekį duoti mažyliui, įsigykite papildų iš patikimo šaltinio ir visada būtinai perskaitykite ingredientų sąrašą, kai svarstote, ką įsigyti. 

Kodėl kalbu apie papildus?

Tiesa ta, kad ne kiekvienam kūdikiui, kuris blogai miega, reikia iš esmės pakeisti savo miego įpročius. Jei yra greitas ir paprastas sprendimas, dėl kurio kūdikis (ir jo tėvai) puikiai miegotų visą naktį, aš už tai!

Ir taip, kartais tikrai yra greitas ir paprastas sprendimas! Tai nėra labai dažna, bet su šia situacija aš jau ne kartą susidūriau. Planšetinio kompiuterio, telefono paėmimas likus valandai iki miego, blaškančių miegamojo dekoracijų pašalinimas – pasitaiko situacijų, kai vienas paprastas pokytis duoda puikų rezultatą. O kai taip yra, man patinka, kai galiu tiksliai nurodyti, ką reikia pakeisti, ir pamatyti, kokią įtaką tai daro šeimos sveikatai ir gerovei.

Jei Jūsų kūdikiui trūksta magnio, pasirūpinti papildais yra puikus žingsnis link geresnės bendros sveikatos ir tai gali būti vaistas nuo bemiegių naktų. Tačiau jei ir toliau turėsite problemų, aš čia, kad padėčiau Jums žengti kitą žingsnį – išmokyti mažylį pagrindinių miego įgūdžių, kad visa Jūsų šeima galėtų pradėti miegoti tiek, kiek nori.

 

Na ir paskutinis dalykas, kurį norėčiau paminėti. Daug kalbama apie transderminę magnio terapiją – magnio pasisavinimą per odą iš aliejų ir kremų (kai kurie žmonės blogai reaguoja į geriamuosius magnio papildus). Negaliu pasakyti tai gerai ar blogai, bet norėčiau paminėti, kad yra nemažai mokslinių ginčų dėl to, ar šis metodas iš tikrųjų veikia.

Bet jei nuspręsite pabandyti ir tiks, puiku, vadinasi radote tai, kas tinka būtent Jums!

 


Jei Jūsų naujagimiui, kūdikiui ar mažyliui sunku užmigti ir ramiai miegoti visą naktį, galiu Jums padėti pakeisti šias blogas naktis ir pajausti vėl, kas yra geras poilsis. Registruokitės nemokamam pažintiniam skambučiui ar konsultacijoms ir pradėkite savo miego pokyčius jau dabar!