„Sleep Sense ™“ miego metodas buvo sukurtas remiantis tvirtu įsitikinimu, kad sveiki miego įpročiai padeda vaikams augti sveikiems. Gerai pailsėjęs vaikas yra smalsus, energingas, laimingas, žaismingas ir nori mokytis.
Į šį klausimą sunku atsakyti neįsigilinus į detales. Deja, kai tėvai manęs to klausia, aš žinau, kad jie ieško greito, aiškaus ir tikslaus atsakymo.
Atsakymas, kokio jie tikisi, yra: „Po trijų naktų nuo šiandien“ arba „Kai sueis šeši mėnesiai“. Aš pati norėčiau taip tiksliai jiems atsakyti, deja, nėra taip paprasta: reikia atsižvelgti į daugybę veiksnių bei keletą dalykų, kuriuos būtina žinoti tėvams.
Pirmas dalykas, kurį tėvams būtina suprasti, yra tai:
Jūsų kūdikis niekada nemiegos visą naktį.
Tai tiesa! Jis nemiegos visą naktį nei kai bus mažametis, nei kai paauglys ar suaugęs, nes niekada niekas nemiega visą naktį.
Mes, žmonės, miegame ciklais, kurie keičiasi nuo lengvo miego iki gilaus miego ir atgal. Patekę į lengvą fazę miego cikle mes išgirstame nedidelį triukšmą, kartais esame beprotiško sapno viduryje, arba mes patys tiesiog šiek tiek sujudame ir to mažo dalyko, kad ir koks jis bebūtų, pakanka, kad mus pažadintų.
Mes, suaugę žmonės, esame tai patyrę tūkstančius kartų, todėl pamatę, kad dar ne laikas keltis, grįžtame miegoti. Dažniausiai pabudimas būna toks trumpas, kad kitą dieną to net neprisimename.
Tačiau kūdikiams, kurie yra įpratę, kad juos sūpuotų, jiems dainuotų ar juos maitintų iki kol užmiega, prabudus naktį reikia pagalbos, kad vėl galėtų pasinerti į miegelį.
Taigi, tai yra ta tikroji priežastis, kodėl kūdikis niekada nemiegos ištisą naktį, tačiau tėvai klausia tikrai ne to. Jie nori žinoti: „Kada mano kūdikis mokės pats užmigti savarankiškai?“
Į tai atsakyti yra daug lengviau. Tai nutiks tada, kai jis išmoks, kaip tai padaryti.
Kai išmokysite savo mažylį savarankiškai užmigti, jis galės tą įgūdį panaudoti kelis kartus per naktį, kiekvieną naktį, visą savo gyvenimą.
Miego mokymas yra daug daugiau, nei palikti kūdikį vieną savo lovelėje ir leisti jam pačiam išsiaiškinti kaip užmigti. Nesupraskite manęs neteisingai, toks požiūris (t.y. Cry-It-Out metodas) pasiteisino daugeliui žmonių, tačiau tai nėra pats švelniausias ar efektyviausias būdas išmokyti kūdikį puikių miego įgūdžių ir ne visiems tėveliams šis metodas priimtinas
Tradicinis „išsiverkimo” (Cry-It-Out) metodas yra panašus į tai, jog paliktumėte savo vaiką priešais pianiną su natomis ir sakytumėte: „išmok groti pats“. Na, galų gale jam gal ir pavyks, bet iki tol turėsite išklausyti labai daug muzikinių kūrinių “pro šoną”, ir be abejonės, jis daug greičiau išmoktų sugroti M. K. Čiurlionio kūrinį “Jūra”, lankydamas pianino pamokas. Darydama prielaidą, kad Jūsų vaikas nėra gabus miego srityje (ir aš tik darau prielaidą, nes Jūs tai skaitote), galiu teigti, kad Jūsų vaikui tikriausiai praverstų kai kurios miego pamokos.
Kaip ir bet kokiems kitiems įgūdžiams, kuriuos vaikas turi įgyti, praktika yra būtina, todėl leiskite vaikui tai daryti. Mokantis užmigti greičiausiai bus šiek tiek verkimo, bet tai nereiškia, kad negalite vaikučio paimti, paguosti ir nuraminti.
Tačiau ko tikrai neturėtumėte daryti, tai atsisėsti prie pianino ir patys jam groti. Akivaizdu, kad tai vaiko nieko neišmokys. Taigi, tai prilygsta tam, ką Jūs iki šiol darėte, kad Jūsų vaikas eitų miegoti vakare ar vidury nakties: davėte čiulptuką, supote ar maitinote. Šie „miego skanukai“ prilygsta suaugusio grojimui pianinu, tikintis, kad taip vaikas išmoks groti.
Pirmi bandymai savarankiškai užmigti gali būti ne tokie sėkmingi ir užtrukti šiek tiek ilgiau, tačiau su laiku ir turėdamas praktikos vaikutis tikrai išmoks užmigti pats.
Ir nors negaliu nurodyti tikslios datos ar vaikučio amžiaus, kada jis praleis naktį be verkimo ir nereikalaudamas pagalbos, kad galėtų vėl užmigti, aš galiu Jums nedvejodama pasakyti, kad tai bus daug, daug greičiau, jei Jūs nustosite tai daryti už jį.
Ir jei viską išbandėte, o atsispirti pagundai užmigdyti savo mažylį Jums sunku, parašykite man, ir mes kartu išmokysime jį užmigti ir miegoti remdamiesi pasauline miego programa “Sleep Sense”.