fbpx

Kaip atpratinti čiulpti nykštį

Sigita Žilinskienė
2020-07-30

Miego filosofija

„Sleep Sense ™“ miego metodas buvo sukurtas remiantis tvirtu įsitikinimu, kad sveiki miego įpročiai padeda vaikams augti sveikiems. Gerai pailsėjęs vaikas yra smalsus, energingas, laimingas, žaismingas ir nori mokytis.

Skaityti toliau

Keli lengvi žingsniai norint, kad Jūsų vaikas nebečiulptų nykščio

Taip jau nutinka… Kartais atrodo, kad Jūsų vaikui čiulpti nykštį patinka labiau, nei priglausti mėgstamiausią žaisliuką ar savo mylimą antklodę, kai norisi jaukumo.  Jis čiulpia nykštį prieš užmigdamas, žiūrėdamas televizorių, kai išsigąsta, kai nusiminęs.  Ir galbūt iki šiol Jūs to nematėte kaip problemos, nes jis tai darydavo tik keletą minučių, norėdamas nusiraminti, tačiau dabar galvojate, kad jau atėjo laikas atsikratyti šio įpročio.

Nors Jūsų noras, kad vaikas liautųsi čiulpęs nykštį yra suprantamas ir normalus, tačiau prieš tai turėtumėte žinoti, kad kartais tai nėra tik blogas įprotis, turintis šalutinių neigiamų padarinių. Štai keletas dažniausiai pasitaikančių klaidingų nuomonių:

  1. Mano vaikas vis tiek čiulps savo nykštį, kai jam bus 12 metų! Tikrai ne! Statistika rodo, kad mažiau nei 9% vaikų, kurie čiulpia nykščius, toliau tai daro būdami ir vyresni nei 5 metai, o didžioji dauguma nustoja tai daryti nuo 2 iki 4 metų. O tie vaikai, kurie vis dar čiulpia nykštį būdami 5 metų, nustoja tai daryti kai pradeda bendrauti su savo bendraamžiais ir nenori būti vieninteliai darželyje su nykščiu burnoje.
  2. Tai sugadins jos dantis. Tai gali būti ir tiesa, tačiau tik tada, kai vaikai sulaukia nuolatinių dantų, kurie išdygsta nuo 6 iki 8 metų. Vyresniems vaikams lėtinis nykščio čiulpimas gali pakeisti burnos ertmės formą.  Bet laimei, didžioji dauguma vaikų šio įpročio atsisakys anksčiau ir savarankiškai.
  3. Tiesa, kad vaikučiai, atradę nykštį, naudotis juo norėdami jaustis patogiau, saugiau, tačiau tai nebūtinai reiškia, kad vėliau jie neišmoks susidoroti su stresu ir atrasti kitų savęs nuraminimo būdų.
  4. Daugelis tėvų nori, kad jų vaikas geriau naudotų čiulptuką, nes bet kada galima nuo jo atpratinti atėmus jį, nei čiulptų nykštį. Bet… daugelis tėvų tai sako, tačiau jo neatima gan ilgai! Jei čiulptukas padeda vaikui užmigti ar nusiraminti dienos metu, tuomet jį atimti iš vaiko tampa labai sunku. Daugelis tėvų leidžia čiulptukui naudotis ilgiau, nei planavo.

Taigi, nepaisant šių bendrų baimių, nėra teisingo ar neteisingo pasirinkimo, tai tėvų sprendimas leisti ar neleisti ir iki kada leisti vaikui čiulpti nykštį.  Čia taip pat, kai kurios motinos naudoja mišinukus, o kitos maitina krūtimi, arba kai kurie tėvai pasinaudoja atostogomis, o kiti ne. Bet jei nusprendėte, kad reikia nebeleisti vaikučiui čiulpti nykščio, štai keletas patarimų, kaip padėti vaikui šio įpročio atsisakyti.

Šie patarimai skirti vaikams nuo 3 metų.  Norint atsikratyti nykščio čiulpimo įpročio, pirmiausia reikia išsiaiškinti, kodėl vaikas jį čiulpia. Kiekvienas vaikas yra skirtingas, kai kurie gali čiulpti nykštį tik prieš miegą, kiti – tik tada, kai jaučia nuobodulį, o dar kiti – kiekvieną pasitaikiusią progą!  Taigi nesvarbu kokia priežastis bebūtų, tai tampa įpročiu ir, kaip jau mes visi žinome, įpročių sunku atsikratyti.  Viena iš efektyvių priemonių yra atlygis.  Gauti atlygį, nedarant kažko (šiuo atveju nečiulpiant nykščio), kartais yra tai, ko vaikams ir reikia.

Bet pirmiausia svarbu išsiaiškinti, kodėl ir kada vaikas pradeda čiulpti nykštį.

1 žingsnis. Pirmą savaitę užsirašykite kaskart, kai pastebėsite vaiko nykštį burnoje. Savaitės pabaigoje peržiūrėkite savo sąrašą ir pažiūrėkite, ar yra kokių nors tendencijų.  Ar jis visada čiulpia nykštį apie 16 val.  žiūrint jo mėgstamą laidą?  Ar jis čiulpia nykštį esant kitiems žmonėms, vaikams, nes jis nervingas ar drovus?

2 žingsnis. Nustatykite, dėl ko jis tai daro.  Pvz., Jei pastebite, kad kaskart, kai jam skauda, ​​jis pradeda čiulpti nykštį, tuomet galite daryti išvadą, kad nykštys jam padeda įveikti skausmą. Jei jis tai daro, kai žiūri televizorių, tuomet nykštys yra naudojamas esant atsipalaidavus.

3 žingsnis. Priminkite ir atitraukite: Dabar, kai žinote, kada ir dėl ko jis tai naudoja, galite pasiūlyti jam ką nors mainais už nykščio nečiulpimą.  Pvz., Jei jis ketina žiūrėti savo mėgstamą laidą, pasiūlykite jam tai daryti su vynuogių dubeniu, lai valgo, kol bus rodoma jo laida. Jei jis pradeda čiulpti nykštį, kai susižeidžia, ar užsigauna, pribėkite ir apkabinusi pabūkite ilgėliau, o po to greitai atitraukite dėmesį, pavyzdžiui, pradedant kažką žaisti kartu ar pasiūlant mėgstamą žaislą.

4 žingsnis. Galite pasiūlyti atlygį už dieną be nykščio čiulpimo.  Dienos pabaigoje galite padovanoti vaikui saldainiuką ar mažą žaisliuką, jeigu jam pasiseks visą dieną nečiulpti savo nykščio. Jei Jūsų vaikas yra jau pakankamai didelis, pasiūlykite, kad jis pats ateitų Jums pasakyti, kai tik norės čiulpianti savo nykštį.  Tai nebūtinai turi būti didelis gardumynas, tiesiog vienas saldainiukas ar guminukas kiekvieną kartą, kai jis pats pasipriešins potraukiui.

Naktiniai nykščio čiulpimai: Miegodami vaikai itin dažnai čiulpia nykštį, todėl Jums reikės rasti kitą alternatyvą, kuri nuramintų ir paguostų vaikutį. Užriškite juostelę aplink nykštį ar užmaukite lengvas pirštines, paaiškinkite kam to reikia, taigi, kai vaikas kiš nykštį į burną, jis prisimins apie išsikeltus tikslus. Taip pat galite nupirkti savo vaikui naują miego žaislą, kurio tekstūra yra tokia, kad jis, užuot čiulpęs savo nykštį, myluotų savo naują miego draugą.

Atminkite, kad blogų įpročių sunku atsisakyti ir tam reikia laiko bei padrąsinimo.  Nemanau, kad bausmės ar trankymas per pirštukus padės atsikratyti įpročio.  Jei vaikas yra pakankamai didelis, galite pasisodinti jį ir papasakoti apie įprotį, kurio sunkiai bandėte atsikratyti (pavyzdžiui, gerti kavą ar kramtyti nagus) ir paaiškinkite, kodėl norite, kad jis nustotų taip elgtis.  Jei galite sugalvoti pavyzdžių, kuriuose kažkokio blogo jau atsikratė Jūsų vaikutis, pateikite juos, sulauksite didesnės sėkmės.  Taigi, pavyzdžiui, jei nerimaujate dėl jo dantų, galėtumėte pasakyti, kaip būtų puiku, jei kitą savaitę futbolo nuotraukose jo šypsena būtų gražiausia.  Tai padės vizualizuoti procesą.  Kai Jūsų vaikas pamatys, kad yra ir kitų dalykų, kuriuos jis gali panaudoti norėdamas save nuraminti (priminti reikės daug kartų), jis nustos čiulpti savo nykštį, dar prieš tai, kai Jūs tą pastebėsite !