„Sleep Sense ™“ miego metodas buvo sukurtas remiantis tvirtu įsitikinimu, kad sveiki miego įpročiai padeda vaikams augti sveikiems. Gerai pailsėjęs vaikas yra smalsus, energingas, laimingas, žaismingas ir nori mokytis.
Pasakykite, ar šis scenarijus skamba pažįstamai..
Jūsų kūdikis pabunda ryte puikiai išsimiegojęs. Jūs jį pamaitinate, pakeičiate sauskelnes, šiek tiek pažaidžiate, išeinate su juo pasivaikščioti į lauką, po to migdote: pasupate ant rankų kol užmiega, ir švelniai įdedate į lovelę rytiniam miegui.
Ir tada, po 30 minučių, jis atsibunda nervingas ir irzlus ir, nepaisydamas visų Jūsų pastangų, atsisako grįžti miegoti.
Taigi po pusvalandžio bandymų jį vėl užmigdyti, Jūs pagaliau pasiduodate, tikėdamiesi, kad iki pietų miego jis bus daug labiau pavargęs ir miegos geriau. Tačiau vėl pasikartoja tas pats scenarijus, o kūdikis lieka nelaimingas ir irzlus visą likusią dienos dalį.
Miegas, kaip ir maistas, yra vienas iš tų dalykų, kur kūdikis turi lemiamą žodį – ar miegos jis, ar ne, todėl nėra prasmės bandyti jį “paspausti” sprendžiant šią problemą. Jei jis nemiega, paprasčiausiai palikę jį savo kambaryje nieko neišspręsite.
Štai kas iš tikrųjų vyksta ir kaip tai ištaisyti.
Kūdikiai, kaip ir mes visi, miega ciklais. Pradedame nuo lengvos miego fazės, kai mus lengva pažadinti, o po to palaipsniui patenkame į gilesnę fazę, kai net stiprus triukšmas ar judesys kambaryje gali mūsų neišbudinti. Tai, tarp kitko, yra geras dalykas. Būtent šiuo metu miegas yra atgaivinantis, suteikiantis poilsį, jo metu mūsų smegenys ir kūnas atlieka įvairius procesus, dėl kurių pabundame žvalūs, švariomis mintimis ir energingi, kai tokio miego gauname pakankamai.
Pasibaigus gilaus miego fazei, pamažu vėl grįžtame į lengvo miego stadiją ir paprastai kelioms sekundėms pabundame, o tada vėl užsnūstame, ir viskas prasideda iš naujo.
Suaugusiesiems vienas toks ciklas paprastai trunka apie pusantros valandos. Kūdikiams gali trukti tik 30 minučių.
Taigi faktas, kad Jūsų kūdikis pabunda jau po 30 minučių, iš tikrųjų yra visiškai natūralus. Tiesą sakant, jei jis reguliariai neatsibustų, tai kaip tik galėtų kelti susirūpinimą.
„Bet“, – galvojate, „turiu draugų, kurių kūdikiai miega po dvi ar tris valandas“. Na, tai iš dalies tiesa. Tačiau tiesiogine prasme tie mažyliai sujungia kelis miego ciklus iš eilės. Vienintelis skirtumas tarp jų kūdikio ir Jūsų kūdikio yra…
Jie moka vėl užmigti patys!
Viskas. Tai iš tikrųjų ir yra problemos esmė. Kai tik Jūsų kūdikis pradės užmigti be pagalbos, jis pradės jungti tuos miego ciklus kaip absoliutus miego čempionas. Gerai išsimiegojęs Jūsų kūdikis bus daug laimingesnis ir, kalbant apie malonius dalykus, dvi valandas Jums leis veikti tai, kas tik Jums patinka. (Žinoma, naujai iškeptai mamai frazė – „kas tik tau patinka“ – gali nebereikšti to, ką reikšdavo anksčiau, bet vis tiek, dvi ramios valandos du kartus per dieną, yra reikšmingas ir malonus dalykas).
Taigi prisiminkite šio scenarijaus pradžią – Jūs migdote kūdikį: švelniai jį pasupate kol užmiega, ir tada paguldote į lovelę.
Čia ir sustokite. Būtent šioje vietoje reikia atlikti kai kuriuos pakeitimus. Nes pagal šį scenarijų Jūs darote tai, ką mes, miego specialistai, vadiname „miego rekvizitu “ (angl. “sleep prop”).
Miego rekvizitas iš esmės yra bet kas, ką Jūsų kūdikis naudoja, kad pereitų iš būdravimo į miegą. Čiulptukas yra labiausiai paplitęs pavyzdys, tačiau yra daug kitų miego rekvizitų, įskaitant maitinimą, supimą, dainavimą, šokinėjimą ant kamuolio, laikymą ant rankų ir pasivažinėjimą automobiliu.
Nesakau, kad neturėtumėte sūpti savo kūdikio, dainuoti jam, skaityti pasakų ar beprotiškai jo mylėti. Be abejonės, kaip tik turėtumėte visa tai daryti.
Tik ne iki to momento, kai kūdikis užmiega.
Kai ateina laikas miegoti, nesvarbu, koks paros laikas būtų, paguldykite kūdikį į lovelę nemiegantį ir leiskite užmigti pačiam. Pirmas dienas gali būti šiek tiek protestų, bet dažniausiai rezultatai pradeda matytis maždaug per dvi ar tris dienas.
Pagalvokite apie tai. Po dviejų ar trijų dienų ir Jūs, ir Jūsų mažylis galėsite mėgautis nepaprasta gero miego nauda. Mažylis bus laimingesnis, sveikesnis, energingesnis ir po aktyvios dienos Jūs abu geriau miegosite naktį.
Dar keli patarimai, kaip pailginti kūdikio miego laiką: