„Sleep Sense ™“ miego metodas buvo sukurtas remiantis tvirtu įsitikinimu, kad sveiki miego įpročiai padeda vaikams augti sveikiems. Gerai pailsėjęs vaikas yra smalsus, energingas, laimingas, žaismingas ir nori mokytis.
Nieko naujo nepasakysiu: prižiūrėti, jog kūdikis gerai miegotų naktį, beveik visuomet imasi tik vienas iš tėvų, ir ši iniciatyva dažniausiai priklauso mamai.
Tam tikrai yra svari ir pateisinama priežastis. Būdama miego konsultante, dar nesusidūriau su tokia situacija, kurioje abu tėvai yra vienodai įsitraukę į kūdikio miego problemų sprendimą ir jo migdymą. Ir tuo labiau neteko susidurti su situacija, kuomet kūdikis be pagalbos iš šalies kartu su visa šeima ramiai išmiegotų visą naktį.
Jei sulaukčiau tokio skambučio, tai pagalvočiau, kad skambinantysis nusprendė pašvaistyti pinigus vėjais, arba galvoja, kad aš užsiimu sapnų aiškinimu.
Man dažnai skambina tie tėvai, kurie susiduria su kūdikio miego problemomis, ir beveik visada dėl to, kad kūdikis užmiega tik su pagalba iš šalies, kurią tėvai naudoja, kad užmigdytų naktį pabudusį vaikutį.
Didžiausia bėda, kurią aš matau, yra ta, kad mama, norėdama, jog kūdikis užmigtų, jį maitina krūtimi, o tėtis tampa nereikalingas, negalėdamas to padaryti.
Todėl akivaizdu, kad jei kūdikis prabunda šešis kartus per naktį ir reikalauja, kad kiekvieną kartą mama jį užmigdytų duodama krūtį, tai tampa pastoviu mamos ir kūdikio blogu įpročiu.
Tačiau šeimoje dėl šios problemos nukenčia dar vienas narys – tai tėtis. Gali būti, kad Jums bus sunku tai pripažinti – ypač jei skaitote šį tekstą vidury nakties savo telefone, bemaitindama kūdikį, kai tuo metu vyras ramiai miega kitame kambaryje – bet tai tiesa.
Tėvai, bent jau didžioji dauguma iš jų, nori būti puikiais tėčiais. Jie aktyviai dalyvauja auklėdami savo vaikus ir jiems patinka jausti, kad puikai sekasi atlikti šį vaidmenį.
Kadangi mama yra tai, kas teikia vaikučiui stebuklingą pieną, tėtis dažnai jaučiasi bejėgis kuo nors šioje vietoje padėti, o tai reiškia, kad mama visada kelsis vaikučiui pravirkus, kai tuo tarpu tėčiui beliks su užuojauta atsidusti ir miegoti toliau.
Tai gali sukelti mamos nepasitenkinimą. Ji jaučiasi nuskriausta ir padariusi žymiai daugiau, lyginant su tėčiu, o šis jaučiasi be reikalo ir neteisingai užsipultas, nes šioje situacijoje jis negali niekuo padėti.
Ir čia atsiranda abiems gera žinia…
Jei jau nusprendėte pamėginti imtis miego mokymų, šioje vietoje daug geriau bus, jei iniciatyvos imsis tėtis!
Teisingai! Mamai jau reikia pagalbos ir tėtis atkreipė į tai dėmesį. Tėtis negali maitinti krūtimi ir kūdikis tai žino. Taigi, kai reikia nutraukti ryšį tarp maitinimo krūtimi ir užmigimo, kūdikis yra linkęs greičiau mokytis ir daug geriau reaguoja, kai tėtis ateina vaikučiui į pagalbą jo kambaryje ir pirmąsias kelias naktis moko jį užmigti savarankiškai.
Bet, atsitinka juokingas dalykas. Kiekvieną kartą, kai aš porai papasakoju apie šią idėją, mamą visada apima džiaugsmas, ir ji su dideliu entuziazmu pradeda erzinti tėtį pareikšdama, kad dabar bus labai smagu pažiūrėti, kaip tėtis kelsis šešis kartus per naktį.
Tačiau jau pačią pirmą tėčio “darbo” naktį, vos tik vaikučiui pravirkus, mama tuoj pat keliasi iš lovos ir skuba tiesiai į kūdikio kambarį. Arba kas dar dažniau pasitaiko, stovi už vaiko kambario durų, nurodinėdama tėčiui, kaip reikia teisingai migdyti kūdikį ir patarinėja jam kiekviename žingsnyje.
Šioje vietoje aš kategoriškai nurodau mamoms palikti tėčius vienus su vaiku.
Jei norime, kad tėtis įsitrauktų į vaiko migdymą, jie abu su kūdikiu turi rasti savo ritmą, o mama turi labai mažai arba visai tame nedalyvauti. Ir nors mamos visada sako, kad palikti kūdikį su tėčiais joms nesudarys jokios problemos, realiame gyvenime daugeliui moterų atsisakyti tokios kontrolės tampa labai sunku.
Atminkite, kad tik Jūsų dėka tėtis gali tapti tuo stebuklingu kūdikio miego problemų sprendimo būdu, tačiau Jūs privalėsite leisti jam juo tapti. O norėdama tai atlikti, privalote apsišarvuoti kantrybe. Džiugi žinia ta, kad daugelis mano klientų jau po kelių naktų pastebi, kad kūdikio miegas smarkiai pagerėja, todėl pažadu, Jums nereikės savęs ilgai kontroliuoti.
O kai Jūsų vaikutis pradės gerai miegoti, Jūs vėl galėsite vakarus ir naktis leisti vienas su kitu, ir visa Jūsų šeima pradės mėgautis geru nakties miegu.