fbpx

Kūdikis stojasi lovytėje ir neatsigula nakties miegui?

Sigita Žilinskienė
2023-01-03

Miego filosofija

„Sleep Sense ™“ miego metodas buvo sukurtas remiantis tvirtu įsitikinimu, kad sveiki miego įpročiai padeda vaikams augti sveikiems. Gerai pailsėjęs vaikas yra smalsus, energingas, laimingas, žaismingas ir nori mokytis.

Skaityti toliau

Taigi, Jūsų kūdikis išmoko atsistoti! Sveikiname su šiuo nuostabiu etapu! Tai toks įdomus laikas būti tėvais, ir tai yra didžiulis žingsnis į tobulėjimo pasaulį. 

Visgi, daugelis kūdikių susiduria su šiokia tokia problema, kai išmoksta atsistoti – jie dar nemoka atsigulti ar atsisėsti.

Dienos metu tai nesukelia didelių problemų. Jūsų mažylis gali praleisti visą dieną treniruodamasis, kaip atsisėsti iš stovimos padėties, o Jūs galite būti šalia ir jam padėti.

Tačiau atėjus nakčiai tai tampa visai kita problema.

Žinau, į kokią dilemą šie naktiniai atsistojimai įtraukia tėvus, patikėkite manimi. Viena vertus, Jūs negalite tiesiog palikti kūdikio tokioje situacijoje, kur jis gali nukristi ir susižeisti, bet, kita vertus, jei kiekvieną kartą prieisite ir mažylį paguldysite, jis daug ilgiau neišmoks atsigulti pats. Be to, mažyliai greitai supranta, kad atsistoti ir patriukšmauti yra gana veiksmingas būdas sugrąžinti mamą ar tėtį į savo kambarį, prie lovytės, bei gauti jų dėmesio.

Taigi, turime eiti labai plona linija, kad padėtume kūdikiui išsiaiškinti, kaip išspręsti šią mažą situaciją, nesukurdami blogo įpročio, galinčio gadinti jo miegą.

Jei Jūsų kūdikiui dar neatėjo šis etapas, tiesiog paaiškinsiu – tai labai erzina. Daug labiau nei standartinis pabudimas vidury nakties – nes sprendimas Jums yra visiškai akivaizdus, o kūdikiui ne. Tikriausiai ne vieną kartą tiesiog sakysite sau: „Nagi, atsigulk pagaliau!“

Kaip ir kitais auklėjimo klausimais, čia būtina kantrybė. Atminkite, kad Jūsų kūdikis gali dar nežinoti, kaip savarankiškai pereiti iš stovimos padėties į sėdimą padėtį. Taipogi, jis gali dar nesuprasti, kad atsigulus užmigti daug lengviau. Priminkite sau tai, kai mažylis pažadins Jus penktą ar šeštą kartą per tris valandas, nes vėl pabudo, atsistojo ir verkšlena, nes negali užmigti.

Greičiausias būdas išpręsti pirmąją problemos dalį yra lavinti atsisėdimo įgūdį. Dienos metu bet kokia proga treniruokitės pereiti nuo stovėjimo prie sėdėjimo. Kai kūdikis atsistoja, pabandykite ant žemės šalia padėti jo mėgstamą žaisliuką ir švelniai paskatinkite mažylį atsisėsti.

Kai mažylis įvaldo atsisėdimo įgūdį, antroji problemos dalis vis tiek gali būti kebli. Kūdikis gali nesuvokti, kad gulint užmigti yra daug lengviau.

Žinau, atrodo, kad tai turėtų būti instinktyvu, tačiau daugelis dalykų, kuriuos darome visą gyvenimą, mums taip atrodo. Kai gyvenate tik devynis ar dešimt mėnesių, tai gali atrodyti ne taip jau aišku, todėl dar kartą, tėveliai, kantrybės!

Nenorime sukurti situacijos, kai kūdikis tikisi, jog už jį atliksite darbą, todėl venkite pakartotinai guldyti, kai jis atsistoja lovytėje. Iš pradžių kelis kartus paguldykite, kad parodytumėte, ko tikitės, o tada pereikite prie kitų, kontakto neturinčių, būdų. Paglostykite čiužinį ir naudokite pagrindinę frazę, pavyzdžiui: „Padėk galvytę“ arba „Atsigulk, mažuti“, ir neilgai trukus jis turėtų “sujungti taškus” ir suprasti, kad gulėjimas yra geriausias būdas miegoti.

Atminkite, kad net jei gali atrodyti, jog Jūsų mažylis kartais priešinasi miegui, taip beveik niekada nebūna. Kūdikiai nori miegoti, bet jiems tiesiog trūksta įgūdžių, reikalingų užmigti. Nedarydami už juos darbo padėsite tai suprasti, o toliau, kai tik įgis šiek tiek pasitikėjimo ir patobulins įgūdžius, viskas eisis puikiai.

Ir paskutinis mažas patarimas! Žemai lenkiu galvą prieš visus vienišus tėvus ir darbą, kurį jie atlieka, bet jei auginate kūdikį su antrąja puse – pasikalbėkite su juo/ja ir sugalvokite planą, kurio abu galėtumėte laikytis. Tokioje situacijoje, kai kūdikis ir taip turi išsiaiškinti naujus dalykus, tėvai, reaguodami skirtingai, gali jį dar labiau supainioti. Abu turėsite reaguoti taip pat, tada Jūsų lūkesčiai bus aiškūs, ir rezultatus pamatysite daug greičiau.

Kaip visada, būkite ramūs, kantrūs ir nuoseklūs. Sunkus darbas, atliekamas dabar, atsipirks tūkstantį kartų, kai Jūsų mažylis kietai miegos visą naktį, o dieną su malonumu miegos pietų miegelius.

O jei manote, kad Jums patiems nepavyks arba norite pagalbos, aš visuomet pasiruošusi Jums padėti.


Jei Jūsų naujagimiui, kūdikiui ar mažyliui sunku užmigti ir ramiai miegoti visą naktį, galiu Jums padėti pakeisti šias blogas naktis ir pajausti vėl, kas yra geras poilsis. Registruokitės nemokamam pažintiniam skambučiui ar konsultacijoms ir pradėkite savo miego pokyčius jau dabar!