„Sleep Sense ™“ miego metodas buvo sukurtas remiantis tvirtu įsitikinimu, kad sveiki miego įpročiai padeda vaikams augti sveikiems. Gerai pailsėjęs vaikas yra smalsus, energingas, laimingas, žaismingas ir nori mokytis.
🔹 Vaikai, kurių miego trukmė buvo trumpesnė, daugiau nei du kartus dažniau ankstyvojoje jaunystėje išsivystė psichozės sutrikimai.
🔹 Aukštesnis interleukino-6 lygis dalinai paaiškino šį ryšį.
Tyrimas, publikuotas žurnale JAMA Psychiatry, parodė, kad nuolat trumpiau miegantys vaikai vaikystėje turėjo didesnę psichozės sutrikimų ir psichotinių epizodų riziką jaunystėje.
💬 „Visiškai normalu, kad vaikams tam tikrais vaikystės etapais kyla miego problemų, tačiau svarbu žinoti, kada laikas kreiptis pagalbos“, – teigė dr. Isabel Morales-Muñoz, Birmingemo universiteto psichologijos docentė. „Kartais miego problemos tampa nuolatinės ir lėtinės – būtent tada matome ryšį su psichikos ligomis suaugus.“
🔬 Tyrimo apžvalga:
👶 12 394 vaikų (50,5 % mergaitės) ir 3 962 jaunų suaugusiųjų (61,3 % moterys) duomenys buvo analizuoti pagal Avon Longitudinal Study of Parents and Children tyrimą.
🕒 Nakties miego trukmės duomenys buvo renkami nuo 6 mėnesių iki 7 metų amžiaus.
🧠 Psichozės sutrikimai ir epizodai buvo vertinami sulaukus 24 metų.
Tyrėjai taip pat nagrinėjo uždegimo poveikį šiam ryšiui, kadangi ankstesni tyrimai rodė, jog jis gali turėti įtakos. Tam jie matavo interleukino-6 ir C-reaktyvaus baltymo lygį kraujo mėginiuose.
📊 Rezultatai:
🔹 Vaikai, kurių miego trukmė buvo nuolat trumpesnė, daugiau nei du kartus dažniau sirgo psichozės sutrikimais (OR = 2,5; 95% PI, 1,51–4,15).
🔹 Jų rizika patirti psichozinius epizodus 24 metų amžiuje buvo beveik keturis kartus didesnė (OR = 3,64; 95% PI, 2,23–5,95).
🔹 Aukštesnis interleukino-6 lygis 9 metų amžiuje iš dalies paaiškino šį ryšį, tačiau tyrėjai pabrėžė, kad yra ir kitų veiksnių, kurie gali turėti įtakos šiai asociacijai.
📌 Tyrimo ribotumai:
🔸 Miego duomenys buvo surinkti remiantis tėvų arba pačių dalyvių ataskaitomis, kurios gali skirtis nuo objektyvių miego matavimų.
🔸 Tyrimo imtis buvo daugiausia baltaodžiai dalyviai, todėl rezultatų bendrinamumas yra ribotas.
💡 Geroji žinia? Miegą galima pagerinti!
💬 „Mes žinome, kad galima keisti savo miego įpročius ir elgesį“, – teigė dr. Morales-Muñoz. „Nors nuolatinis miego trūkumas gali būti ne vienintelė psichozės priežastis, mūsų tyrimai rodo, kad jis yra svarbus veiksnys – o tai reiškia, kad tėvai gali imtis veiksmų jau dabar.“
🔎 Laukti, kol vaikas „išaugs“ miego problemas, gali reikšti praleistą galimybę užtikrinti jam gerą sveikatą ateityje. Miegas – ne prabanga, o būtinybė!
👉 Norite sužinoti, kaip padėti savo vaikui miegoti geriau? Susipažinkite su miego programomis ir konsultacijomis – jos padės užtikrinti kokybišką miegą jau dabar.