fbpx

Naktiniai puoduko reikalai

Sigita Žilinskienė
2020-10-30

Miego filosofija

„Sleep Sense ™“ miego metodas buvo sukurtas remiantis tvirtu įsitikinimu, kad sveiki miego įpročiai padeda vaikams augti sveikiems. Gerai pailsėjęs vaikas yra smalsus, energingas, laimingas, žaismingas ir nori mokytis.

Skaityti toliau

O taip, mama. Tai paskutinis lygis. Vyšnaitė ant torto.

Nors Jūs dar turėsite apie 16 ar 17 metų auklėjimo, kol išleisite juos į universitetą, tačiau tai lyg  nuostabi popietė parke, palyginus su šiuo reikalu.

Aš, žinoma, kalbu apie naktinius puoduko reikalus.

Tai dar vienas iš tų auklėjimo etapų, kurie pašaliniams gali atrodyti savotiški, tačiau tiems iš mūsų, kurie tai išgyveno, ta diena, kai pagaliau galutinai atsisveikiname su sauskelnėmis, prilygsta didžiausiai šventei. Tai nėra taip patrauklu, kaip baigti magistro studijas ar gauti didžiulę nuolaidą, tačiau jausmas, kai atiduodi likusius „Pampersus“ draugams, yra tiesiog nuostabus.

Tačiau kartais dėl mūsų entuziazmo galime paskubėti, nors mūsų mažyliai dar nėra tam pasirengę. Jei taip nutinka, šis procesas sulėtėja. Mes šiek tiek nusiviliame, mūsų mažylis sunerimsta ir mes galų gale šiuos mokymus nutraukiame, nes nepakeliame ašarotų paburkusių akių ar šlapių paklodžių vidury nakties. 

Taigi, šiandien turiu keletą patarimų, kaip nustatyti, ar Jūsų mažylis pasirengęs naktiniam puodukui, ar ne, ir jei jis pasirengęs, kaip maksimaliai padidinti savo sėkmę mokant, neaukojant visos pažangos, kurią pasiekėte su naktiniu miegeliu.

Taigi, ar Jūsų mažylis pasiruošęs išmiegoti naktį be puoduko?

Taip, būtent, be puoduko! Mačiau naktinių puoduko treniruočių metodų, kai reguliariai einama į vaiko kambarį nakties metu, ir vaikutis pažadinamas tam, kad nueitų į tualetą!

Tikrai NE, visi įmanomi NE tokiam mokymui. Miegas negali būti aukojamas dėl puoduko treniruočių. Tai yra per daug painu mažyliui, kuris atliko didžiulį darbą, kad pagaliau galėtų ramiai miegoti visą naktį, o dabar jam bus pasakyta, jog turės pabusti kas tris ar keturias valandas, kad nueitų į tualetą.

Jei jūsų mažylis negali išmiegoti be noro šlapintis, tuomet jis nėra tam pasiruošęs. Palikite sauskelnes nakčiai ir spręskite šį klausimą vėliau.

O jei Jūsų mažylis keletą rytų pabudo su sausa sauskelne, tai gali būti ženklas, kad jis pasiruošęs pokyčiams.  Du ar trys sausi rytai per savaitę rodo, kad jo šlapimo pūslės raumenys išsivystė taip, kad galėtų šlapimą laikyti per naktį.

Dabar pasiruoškite patys. Esu įsitikinusi, kad girdėjote istorijų apie mažylius, kurie nepatyrė “avarijų” per naktines puoduko treniruotes, tačiau tikimybė, kad taip nutiks ir Jums, yra labai menkutė. Taigi mokymams pasirinkite savaitę, kai nakvosite namuose ir nebus išvykų, pasiruoškite papildomų paklodžių ir pižamų, bei apsišarvuokite kantrybe, nes čia svarbiausia yra kantrybė. Tikrai bus keletas nelaimingų atsitikimų, o šios realybės suvokimas anksčiau, nei tai nutiks, padarys šį procesą pakeliamu tiek Jums, tiek Jūsų vaikučiui.

Laikykitės pozityvaus mąstymo, kai aiškinsite savo mažyliui kas vyksta. Būkite entuziastingi ir pozityviai nusiteikę, tačiau lai tai neskamba pernelyg monumentaliai. Turime nepamiršti, kad tai nėra kažkas, ką mažylis gali kontroliuoti, o per aukštai iškelti lūkesčiai gali sukelti nesėkmių, ir jis nusivils, kad patyrė “avariją” nakties metu. 

Taip pat verta pakalbėti ir apie “atlygius”, išmiegojus naktį be nelaimingo atsitikimo.

Aš nesu prieš juos, bet jei Jūsų mažylis stipriai nusimins, negavęs “atlygio”, tuomet geriau leisti jam patirti nesėkmes ar sėkmes be atlygio ir pasekmių.

Įsitikinkite, kad mažylį ant puoduko pasodinate prieš pat miegelį, net jei sako, kad jis nenori. Daugelis tėvų pastebėjo, kad puodukų seansas likus 30 minučių prieš miegelį, tada dar prieš pat miegelį, davė jiems geriausių rezultatų.

Kai atsitiks nelaimė, o tikriausiai taip ir bus bent kelis kartus, nenusivilkite ir nesusierzinkite. 

Turiu Jums vieną profesionalų patarimą. Paklokite ant čiužinio neperšlampamą paklodę, tada paklodę, vėl neperšlampamą paklodę ir vėl paklodę, jei reikia dar vieną tokį rinkinuką. Tokiu būdu, jei naktį atsitiktų nelaimė, tiesiog ateinat, nuplėšiat viršutinį sluoksnį ir bam! Po juo laukia švari, sausa, ką tik paklota lova. Tai padės Jums ir Jūsų mažyliui greitai grįžti į lovą.

Kambarį laikykite kuo tamsesnį, susitvarkymo procesą stenkitės daryti kuo trumpesnį ir neveskite mažylio praustis į vonią, nebent tai tikrai būtina. Ėjimas praustis į vonią kaskart apsišlapinus gali nusiųsti Jūsų mažyliui klaidinančią žinutę, kad prišlapinęs lovą jis penkiolika minučių maudysis vonioje, o tai kai kuriems vaikams gali atrodyti kaip patrauklus užsiėmimas.

Taigi, o kas jei nesiseka? Jei po savaitės ar dviejų vis dar patiriate šlapias avarijas, susimąstykite. Ar Jūsų mažylis pasirengęs, bet tiesiog nenori? Ar nori, bet nėra pasirengęs? Ir kai atsakysite sau, pagalvokite, ar tai nėra tiesiog Jūsų didelis noras užbaigti reikalus su sauskelnėmis. Bet kuris sveiko proto tėvas norėtų kuo greičiau atsisveikinti su jomis, tačiau šio proceso nepaskubinsi. Jei vaikas nėra pasirengęs, jis nėra pasirengęs, o Jūs tiesiog keliate daug nereikalingo streso Jums abiem, bandydami tai užbaigti prieš laiką.

Taigi dar kartelį tai, kas svarbiausia: neverta aukoti turimo miego režimo dėl noro išmokyti miegoti be sauskelnių kaip galima greičiau. Nebandykite tos beprotiškos „svajonių-puodukų“ rutinos, kai bandote priversti vaikutį šlapintis, kol jis vis dar miega, nežadinkite jo nakties viduryje, kad nueitų į tualetą. Jūs tiesiog pakeisite vieną problema kita, o kadangi Jūs jau įdėjote nemažai pastangų, kad mažylis miegotų per naktį, geriau išlaukite, kol ta diena ateis ir Jūs nedvejosite, jog Jūsų vaikutis gali pradėti mokytis miegoti be sauskelnių.

 

Turite mažylį, kuris vis dar blogai miega naktimis? Parašykite man, ir mes kartu išmokysime jį užmigti ir miegoti visą naktį.