fbpx

Nuovargis ir nepakankamas nuovargis, kaip jie veikia miegelius?

Sigita Žilinskienė
2023-07-18

Miego filosofija

„Sleep Sense ™“ miego metodas buvo sukurtas remiantis tvirtu įsitikinimu, kad sveiki miego įpročiai padeda vaikams augti sveikiems. Gerai pailsėjęs vaikas yra smalsus, energingas, laimingas, žaismingas ir nori mokytis.

Skaityti toliau

Pavargęs ar nepakankamai pavargęs mažylis, štai kur klausimas?

Labai klaidingas patarimas duodamas daugumai tėvelių: ​labiau pavargs, geriau miegos. Pervargimas – didžiausias vaikučių miegelių priešas.

Tiesa ta, kad, kai praleidžiame tinkamą laiką paguldyti savo mažylį miegeliui ir jo organizmas patenka į „pervargimo“ būseną, jis (organizmas) padaro prielaidą, kad mažylis nemiega dėl svarbios priežasties. Tada jis daro viską, ką gali, kad padėtų jam išlikti budriam – padidina kortizolio gamybą ir sustabo melatonino sekreciją. O tai yra pagrindinės kliūtys giliam, ramiam miegui.

Tačiau paguldžius per anksti​, ​​​tikėtina, kad nesusidar​ys pakankamai miego spaudimo, kad kūdikis ​užmigtų greitai, ​miegotų ​ilgai, saldžiai ir greitai nepabustų ar nesikeltų per anksti rytais.

Per mažai miego yra daug didesnė problema nei per daug. Tačiau jei Jūsų kūdiki​o pietų miegai per trumpi, sunkiai išbudrauja dienos metu, ilgai migdosi, greitai pabunda užmigęs,​ patiria padalintą naktį​ ar per anksti keliasi rytais​, verta pažvelgti į jo tvarkaraštį ir jį šiek tiek pakoreguoti, kad užtikrintumėte optimalų miego spaudimą tuo metu, kai kūdikis ​eis miegelio.

O, kad būtų lengviau suprasti, Jūsų kūdikis pervargsta ar jam trūksta miego spaudimo​, parsisiųskite  kūdikių nuovargio ir nepakankamo nuovargio ženkl​ų suflerį.​

 

 


Jei Jūsų naujagimiui, kūdikiui ar mažyliui sunku užmigti ir ramiai miegoti visą naktį, galiu Jums padėti pakeisti šias blogas naktis ir pajausti vėl, kas yra geras poilsis. Registruokitės nemokamam pažintiniam skambučiui ar konsultacijoms ir pradėkite savo miego pokyčius jau dabar!