fbpx

Perėjimas iš trijų pietų miegelių į du

Sigita Žilinskienė
2021-12-01

Miego filosofija

„Sleep Sense ™“ miego metodas buvo sukurtas remiantis tvirtu įsitikinimu, kad sveiki miego įpročiai padeda vaikams augti sveikiems. Gerai pailsėjęs vaikas yra smalsus, energingas, laimingas, žaismingas ir nori mokytis.

Skaityti toliau

Kai iš 5-6 pietų miegelių lieka trys, diena tampa aiškesnė ir mes taip laukiame to momento, kai reiks pereiti į du pietų miegelius. Tai jaudina ir kartu baugina: kaip padaryti, kad vaikutis nepervargtų, kad vakare nereikėtų eiti miegoti per anksti ir paskui nepradėtų keltis 5-tą ryto?

Meskite iš galvos visas šias baimes. Iš visų pietų miegelių pokyčių, perėjimas į du pietų miegelius dažniausiai nebūna sudėtingas.

(Žinoma, perėjimai iš 6 į 5, iš 5 į 4 ar iš 4 į 3 yra dar lengvesni , o kartais net visai nepastebimi, tačiau jei susidūrėte su sunkumais šių perėjimų metu, šis straipsnis Jums bus tikrai naudingas).

Kada tai reikėtų padaryti?

Tai turbūt dažniausiai užduodamas klausimas: kada gi tas geriausias laikas pereiti iš 3 pietų miegelių į 2?

Tą lemia du dalykai: kaip ilgai Jūsų kūdikis gali išbūti budrus, ir kiek laiko trunka jo pietų miegeliai.

Įprastai dviems pietų miegeliams vaikučiai būna pasirengę tarp 6-7 mėn., tačiau kai kurie tik apie 8 mėn. Nuo 6-to mėnesio kūdikiai pradeda „sutvirtinti dienos miegą“, o tai reiškia, kad jų pietų miegeliai pailgėja ir jie pradeda rečiau miegoti dienos metu.

Taigi, sakykime, kad turite 3 pietų miegelius ir ideali Jūsų diena atrodo taip:

7:00 pabundate,
8:45 pirmas pietų miegelis,
10:45 pabudimas,
12:45 antras pietų miegelis,
14:15 pabudimas,
16:15 trečias pietų miegelis,
17:00 pabudimas,
18:30 pasiruošimo miegui rutina,
19:00 naktinis miegelis.

Nors tikrai gyvename ne idealiame pasaulyje ir Jūsų dienos grafikas gali būti visai kitoks, sudariau tokį idealų tvarkaraštį su trimis pietų miegeliais, kokio siekiu dirbdama su šeimomis. Esminiai jo dalykai:

  1. Kūdikio diena padalinta į 12 val. nakties, 12 val. dienos, laikantis 7:00 pabudimo ir 19:00 ėjimo gulti nakties miegeliui grafiko.
  2. Kūdikio būdravimo laikas yra maždaug 2 valandos (1 valanda 45 minutės prieš pirmąjį pietų miegą).
  3. Pirmas miegas yra apie 2 valandas, antrasis miegas yra apie 1,5 valandos, o paskutinis miegas yra tik vieno miego ciklo, 45 minučių, trukmės.

O dabar sudarykime idealią dieną su 2 pietų miegeliais vaikučiui, kuriam reikia šios pietų miegelių transformacijos:

7:00 pabundate,
9:15 pirmas pietų miegelis,
11:30 pabudimas,
14:15 antras pietų miegas,
16:15 pabudimas,
18:30 pasiruošimo miegui rutina,
19:00 migdymas nakčiai.

Šis kūdikis taip pat turi 12 val. nakties, 12 val. dienos grafiką: 7:00 pabunda ir 19:00 eina gulti nakties miegeliui. Bet čia kai kas skiriasi:

  1. Kūdikio budrumo laikas yra 2 val. 15 min. ir 2 val. 45 min.
  2. Kūdikis miega du pietų miegelius po  ~2 valandas.

Dienos grafikas su dviem pietų miegeliais gali būti tinkamas ir kūdikiui, kuris pietų miegelio miega trumpiau (2 kartus po 1,5 valandos), tačiau būdrauja ilgiau (budrumo laikas yra 2,5–3 valandos). Taip pat jei miega vieną ilgesnį ir vieną trumpesnį miegą (vienas pietų miegelis ~2 valandas ir kitas ~ 1 valandą).

Miego pokyčius išgyvenančiam kūdikiui greičiausiai prireiks maždaug 3–4 valandų pietų miego per dieną. Taigi trumpus pietų miegelius miegantys vaikučiai nebus pasiruošę pereiti į dviejų pietų miegelių dienos grafiką iki tol, kol pailgės jų pietų miegas arba būdravimo trukmė.

Todėl kūdikis, kuris išbūna budrus tik apie 2 valandas (nebent jis miega du kartus po 3 valandas), tiesiog negalės turėti 12 valandų dienos, miegodamas tik du kartus per dieną.

Kaip įgyvendinti šį pietų miegelių perėjimą?

1 variantas: organiškai. Dauguma kūdikių, ypač tie, kurie jau gerai miega, pamažu pereina nuo 3 pietų miegelių prie 2 pietų miegelių, nes jų būdravimo laikas ilgėja. Kai 2 valandos virsta 2 valandomis ir 15 minučių, o vėliau – 2,5 valandomis, trečiasis miegas tiesiog išstumiamas iš dienos grafiko ir baigia savo egzistavimą.

Ką daryti, jei po antrojo pietų miegelio lieka per daug laiko iki naktinio guldymo, tačiau per mažai dar vienam miegeliui? Tokiu atveju, reikia ankstinti naktinį miegelį arba jei tas tarpas gaunasi tikrai tikrai per ilgas, eiti ekstra trumpo miegelio vežimėlyje arba automobilyje.

2 variantas: dirbtinai. Kartais galite atsidurti tokioje situacijoje, kai perėjimas neįvyksta natūraliai. Pavyzdžiui, būdami 9 mėnesių vis dar turite 3 pietų miegelius ir Jūsų vaikutis užstrigo su trumpu budrumo laiku, kai akivaizdžiai gali “nulūžti” net valgydamas.

Nepaisant priežasties, jei reikia (o apie 9 mėn. jau tikrai reikėtų, nes budrumo laikas jau turėtų būti 3 val. – 3 val. 15 min., o dienos miegeliai sudaryti 3 val.) galite pastūmėti perėjimą. Tokiu atveju, laikomės 7-19 val. dienos grafiko ir pirmojo pietų miegelio guldome 9:30, antrąjį –  14:30 nepriklausomai nuo to, koks būtų pabudimo laikas ryte ar kaip trumpai bemiegotų pirmojo pietų miegučio. Ir kas 1-3 dienas, 15 min. stumiame visų miegelių laiką tol, kol pasiekiame savo tikslą, tinkamą Jums miegelių laiką.

Nepriklausomai nuo to, kokį variantą naudosite, perėjimas paprastai užtrunka apie 2–4 savaites, kol vaikutis adaptuojasi prie naujo dienos grafiko. Pasibaigus šiam perėjimui, galėsite lengviau atsipūsti ir mėgautis  diena su dviem miegeliais, lengviau planuotis savo dienos darbus, veiklas.

Taigi, sunkiau nei tikėjotės? Lengviau? Jei visas šis perėjimas Jus gąsdina ir norėtumėte pasitarti, rinkitės patogų Jums laiką ir registruokitės 30/60 min. konsultacijai: https://calendly.com/miegopasaka

O jei norėtumėte išmokyti savo vaikutį naujų savarankiško užmigimo įgūdžių ir pagaliau visi gerai miegoti, rezervuokite laiką trumpam pažintiniam skambučiui ir pakalbėsime apie miegelio mokymo programą, kuri padės Jums susidoroti su turimais miegelio iššūkiais. https://calendly.com/miegopasaka/15min